Informacje dla mieszkańców Informacje dla inwestorów Informacje dla turystów

Euro Rugby

Od 2014-04-15 do 2014-04-15Pobiedziska są jednym z 10 miast gospodarzy Mistrzostw Europy U18 w Rugby, które odbędą się w kwietniu w Wielkopolsce. Na pięknie położonym, graniczącym z jeziorem stadionie miejskim odbędą się zmagania drużyn z grupy elite, czyli czołówki europejskiego rugby.


15 kwietnia o godzinie 14 na murawę w Pobiedziskach wyjdzie zwycięska drużyna z meczu Szkocja – Walia. Ich przeciwnikami będzie wygrany ze spotkania Anglii z Portugalią. Dość łato przewidzieć, że we wtorek będziemy mogli podziwiać grę Anglików, którzy w tej kategorii wiekowej od lat są niepokonani i tytułu Mistrza Europy nie oddali od 2012 roku.
Anglia prowadzona jest przez 41 letniego trenera Johna Fletchera. Młodzi Anglicy uczestnicząc w rozgrywkach Elity rokrocznie odbywają tournee po półkuli południowej sprawdzając się z tamtejszymi tuzami tej dyscypliny takimi jak Australia, Nowa Zelandia oraz RPA. Obecnie po przejęciu kadry przez obecnego trenera jego młodzi podopieczni wygrali 22 z rozegranych 25 meczy...! Są jedyną ekipą w tej kategorii wiekowej w Europie, którzy nigdy nie byli na niższej pozycji niż trzeciej, a to najlepsza rekomendacja mówiąca o równości tego teamu. Absolutny faworyt "polskich" Mistrzostw Europy. (źródło: 80minut.pl)
Zapraszamy na najciekawszy, obok spotkania polskiej reprezentacji, mecz drugiej kolejki mistrzostw.

19 kwietnia o godzinie 11 zapraszamy na ostatni w Pobiedziskach mecz Euro Rugby 2014. O trzecie miejsce walczyć będą drużyny Grupy B. Najprawdopodobniej będziemy świadkami pojedynku Rosja-Rumunia, chyba, że Biało-Czerwoni sprawią sensację i pokonają faworyzowanych Rosjan...

Szczegółowy terminarz rozgrywek znaleźć można na stronie www.eurorugby2014.pl

Przeczytaj specjalny dodatek do Biuletynu Pobiedziskiego poświęcony EuroRugby w Pobiedziskach
Szlak Kajakowy Puszcza Zielonka


Przyroda Gminy Pobiedziska

Dożynki 2015