Informacje dla mieszkańców Informacje dla inwestorów Informacje dla turystów


Skansen Miniatur w Pobiedziskach położony jest na historycznym Szlaku Piastowskim w połowie drogi pomiędzy Gnieznem a Poznaniem, przy drodze krajowej nr 5. Skansen otwarty został w maju 1998 r., w roku jubileuszu 950- lecia Pobiedzisk i jest to jeden z nielicznych tego typu obiektów w Polsce.

Na terenie skansenu zlokalizowanych jest 100 miniatur budowli Szlaku Piastowskiego i Wielkopolski, wykonanych w skali 1:20, z trwałych tworzyw, a niektóre fragmenty zrealizowane są z materiałów identycznych jak obiekty oryginalne. Podstawową funkcją skansenu jest ukazanie struktury przestrzennej Szlaku Piastowskiego w jego dzisiejszym i częściowo historycznym kształcie oraz procesu rozwoju osadnictwa i kształtowania się państwowości polskiej. Obiekty aktualnie znajdujące się w skansenie to między innymi: Pałac w Rogalnie, Biblioteka Raczyńskich, Zagroda wiejska Biskupin, Katedra w Gnieźnie i Stary Rynek w Poznaniu.

W 2010 roku na terenie Skansenu otwarte zostało Centrum Sztuki Współczesnej - galeria w formie oszklonego wieżowca, w której wystawiane są miniaturowe prace artystów z Polski i innych krajów.

Skansen otwarty jest przez cały rok codziennie, także w soboty, niedziele i dni świąteczne
LATEM (1 kwietnia - 31 października) w godzinach 8.00 - 19.00
ZIMĄ (1 listopada - 31 marca) w godzinach 9.00 - 16.00
Kontakt telefoniczny: 0-61 81 77 822
E-mail: skansen@ok-pobiedziska.pl

Więcej informacji znajda Państwo na stronie: www.ok-pobiedziska.pl



Szlak Kajakowy Puszcza Zielonka


Przyroda Gminy Pobiedziska

Dożynki 2015