Szansa na dodatkowy punkt szczepień dla mieszkańców gminy Pobiedziska

tlo_fb_szczepimy-1

W Jerzykowie może powstać punkt szczepień przeciwko Covid 19. To wniosek z wizji lokalnej w tamtejszej Szkole Podstawowej. W spotkaniu zainicjowanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Pobiedziska , Ireneusza Antkowiaka uczestniczyli Dyrektor Biura Stowarzyszenia Metropolia Poznań, Piotr Wiśniewski oraz przedstawiciele Poznańskiego Centrum Otolaryngologicznego.

 

Aby zapewnić sprawny przebieg szczepień przeciwko COVID 19 Gmina Pobiedziska włącza się w organizację szczepień. Dzisiaj, w środę, Ireneusz Antkowiak spotkał się z dyrektorem Biura Stowarzyszenia Metropolia Poznań, Piotrem Wiśniewskim i przedstawicielami Poznańskiego Centrum Otolaryngologicznego, by ocenić szansę na utworzenie dodatkowego punktu szczepień dla mieszkańców gminy Pobiedziska. Wcześniej punkt szczepień w OLR Pronus w Pobiedziskach przy ul. Różanej wyznaczył Narodowy Fundusz Zdrowia.

Po wizji lokalnej i rozmowie z dyrektor Szkoły Podstawowej, Aliną Mańką, goście stwierdzili, że wskazane sale spełniają wymagania stawiane punktom szczepień. Co więcej w salach mogą pracować dwa zespoły medyczne. Uruchomienie punktu w Jerzykowie pozwoliłoby na szczepienie nawet 200 osób dziennie. Zgodę na to musi jednak wydać Narodowy Fundusz Zdrowia.

– Jestem bardzo zadowolony z wizyty pana dyrektora Piotra Wiśniewskiego oraz z jego zaangażowania w działania na rzecz ochrony zdrowia mieszkańców gminy Pobiedziska. Dziękuję też  lekarzom z Poznańskiego Centrum Otolaryngologicznego, którzy  deklarują chęć przeprowadzenia szczepień. Jeśli dojdzie do utworzenia punktu w Jerzykowie, a szczepionki będą dostarczane na czas, jest szansa zaszczepić wszystkich mieszkańców gminy Pobiedziska przed wakacjami – mówi Ireneusz Antkowiak, Burmistrz Miasta i Gminy Pobiedziska.

Również dzisiaj Burmistrz rozmawiał z Doktor Ewą Korzeniowską – Wróblewską, przedstawicielką OLR Pronus.

– Chcemy wesprzeć Panią Doktor, zapewnić jak najsprawniejszy przebieg szczepień w OLR Pronus – mówił Ireneusz Antkowiak. W trakcie spotkania ustalono, że Gmina zajmie się organizacją dowozu do punktów szczepień osób niepełnosprawnych. Pomoże też lekarzom dotrzeć do tych mieszkańców, którzy z powodów zdrowotnych nie mogą sami przyjechać do ośrodka zdrowia.

Przypomnijmy:

  • 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat;
  • – między 18 a 22 stycznia odbędzie się szczepienie mieszkańców DPS-ów. Wykonają je medyczne zespoły wyjazdowe;
  • Od 22 stycznia uruchomiona zostanie możliwość umawiania terminów i zapisów na szczepienia dla seniorów powyżej 70 roku życia,
  • 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla seniorów powyżej 70 roku życia.

 

Osoby, które chcą się zaszczepić mogą się rejestrować na jeden z czterech sposobów:

  • – bezpośrednio u lekarza rodzinnego,
  • – w punkcie szczepień,
  • – przez Internetowe Konto Pacjenta,
  • – poprzez infolinię Narodowego Programu Szczepień – 989.