Konkursy i zabawy

fb

Drodzy Mieszkańcy w związku z zakończeniem Projektu: „Wspieranie strategii niskoemisyjnych na terenie gminy Pobiedziska poprzez tworzenie kompleksowej infrastruktury Zintegrowanych Węzłów Przesiadkowych w Biskupicach, Pobiedziskach i Pobiedziskach Letnisko wraz z zakupem środków transportu publicznego” mamy dla Państwa konkurs.

Do wygrania kamery samochodowe oraz zestawy głośnomówiące.

Zasady konkursu:

W konkursie mogą brać udział mieszkańcy gminy Pobiedziska.

W dniach od 15 do 19 oraz od 22 do 26 października o godzinie 14:00 na portalu społecznościowym Facebook oraz stronie internetowej www.pobiedziska.pl/konkursy ukazywać będą się pytania związane ze zrealizowanym Projektem.

Odwiedzi na pytania należny udzielać wyłącznie drogą e-mail na adres zit@pobiedziska.pl z dopiskiem w tytule „KONKURS ZIT” oraz podać imię i nazwisko.

Cztery nagrody zostaną wylosowane spośród osób które udzielą najwięcej poprawnych odpowiedzi.

UWAGA ZMIANA TERMINU

Odpowiedzi można udzielać do 29.10.2018 r. do godziny 24:00.

Losowanie „online” na FB 30.10. do godz. 15:00.

nagrody

baner

PYTANIE NR 1

Jednym z realizowanych zadań w ramach Projektu było wybudowanie tunelu i wykonanie ścieżki rowerowej od ul. Kazimierza Odnowiciela w kierunku ul. Kiszkowskiej w Pobiedziskach. W ramach inwestycji wykonano tunel pod drogą wojewódzką oraz wybudowano nowy chodnik ze ścieżką rowerową. Tzw. „Plac Konstytucji” zyskał nowe nasadzenia zieleni oraz oświetlenie. I właśnie oświetlenia dotyczy pierwsze pytanie konkursowe.

Pomiędzy przejściem kolejowym na ul. Kiszkowskiej, a tunelem zainstalowano nowe lampy (jak na zdjęciu).

Pytanie: Ile opraw oświetleniowych zamontowano na wskazanym odcinku ścieżki rowerowej?

pyt_1

PYTANIE NR 2

W wyniku realizacji Projektu powstał obiekt, na którym zainstalowano elementy z folią dalmierczą tzw. tarczką (jak na zdjęciu). Służą one pomiarów osiadania konstrukcji. Pytanie: co to z obiekt i ile sztuk takich folii dalmierczych zastosowano na przedmiotowym obiekcie?

dav

PYTANIE NR 3

W ramach zintegrowanych węzłów przesiadkowych zrealizowanych w Projekcie ZIT wykonano parkingi w Pobiedziskach, Pobiedziskach Letnisku, Biskupicach i Jerzykowie. Powstały miejsca parkingowe w tym miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.

Pytanie: ile miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych wybudowano na terenie węzła przesiadkowego w Pobiedziskach?

PYTANIE NR 4

Projekt ZIT to nie tylko budowa miejsc parkingowych, przebudowa i budowa dróg czy ścieżek rowerowych. W ramach Projektu zakupiono 3 autobusy niskoemisyjne, które umożliwiły uruchomienie komunikacji gminnej. Autobusy od 1 maja 2018 r. jeżdżą po drogach naszej gminy. Pytanie: jakie numery rejestracyjne mają zakupione w ramach Projektu autobusy marki SOLARIS?

PYTANIE NR 5

Tym razem będzie ono związane z najbardziej ekologicznymi pojazdami. W ramach Projektu ZIT wytyczono, wydzielono lub wybudowano ścieżki rowerowe. Uruchomiono też trzy stacje wypożyczania rowerów.
Przy dworcu kolejowym w Pobiedziskach, Pobiedziskach Letnisku oraz Biskupicach pojawiły się stacje z których można wypożyczyć rowery.
Pytanie: ile łącznie stanowisk posiadają wszystkie 3 stacje wypożyczania rowerów?

PYTANIE NR 6

W ramach Projektu zrealizowano parking dla samochodów osobowych w obrębie ul. Podgórnej w Pobiedziskach. Pytanie: ile łącznie powstało miejsc parkingowych we wskazanym rejonie (ul. Podgórnej w Pobiedziskach)?

PYTANIE NR 7

Projekt ZIT w swym założeniu jako główny cel i produkt wpisane miał utworzenie Zintegrowanych Węzłów Przesiadkowych przy dworcach kolejowych w Pobiedziskach, Pobiedziskach Letnisku oraz Biskupicach. Na węzłach powstała kompleksowa infrastruktura, w tym zainstalowano nowoczesne toalety publiczne. Ile łącznie nowych toalet publicznych powstało w wyniku realizacji projektu na wszystkich węzłach przesiadkowych?

PYTANIE NR 8

 W ramach Projektu powstały 3 węzły przesiadkowe. W Biskupicach jeden z parkingów zlokalizowany został w bezpośrednim sąsiedztwie ul. Nowej. Prosimy o podanie całkowitej liczby miejsc postojowych wytyczonych na wskazanym parkingu.

PYTANIE NR 9

Na terenie zrealizowanych węzłów przesiadkowych zamontowano tablice informujące o dofinansowaniu Projektu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Ile łącznie takich tablic zamontowano na ternie objętym Projektem?

PYTANIE NR 10

W ramach projektu na ternie węzła przesiadkowego w Pobiedziskach zamontowano stację ładowania samochodów elektrycznych. Jaki kolor ma kostka betonowa wyznaczająca miejsce postoju samochodu podczas jego ładowania?