„Wiwaty” szykują się do obchodów 50-lecia działalności

BORUCKI-45jubil (3)

Zespół Pieśni i Tańca „Wiwaty” z Pobiedziskiego Ośrodka Kultury obchodzi w tym roku Jubileusz 50-lecia działalności artystycznej.

W tym czasie dał ponad 1000 koncertów, odbył 90 podróży artystycznych do 30 krajów, uczestnicząc w wielu międzynarodowych festiwalach. „Wiwaty” były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane. Zespół wydał kasetę i 3 płyty CD. W listopadzie przez cztery dni kilkudziesięcioosobowa grupa intensywnie ćwiczyła w Ośrodku „Wielspin” w Wągrowcu, by 11 grudnia, zaprezentować się z najlepszej strony podczas koncertu galowego w Pobiedziskim Ośrodku Kultury. Zanim to nastąpi, 5 grudnia o godz. 15:00, w pomarzanowickim przedszkolu odbędzie się Powiatowy Przegląd Zespołów Kolędniczych. Zwyczaje bożonarodzeniowe zaprezentują „Wiwaty”. Spodziewany jest też Zespół Pieśni i Tańca z Chludowa z jasełkami.

– Zapraszam byłych członków Zespołu Pieśni i Tańca „Wiwaty” z czasów PGR Pomarzanowice oraz mieszkańców Pomarzanowic 5 grudnia, o godz.15.00, po przeglądzie na rozmowy przy kawie i ciastku – mówi Andrzej Horbik, wieloletni kierownik ZPiT „Wiwaty”.

 

Na zdjęciu ZPiT „Wiwaty” w czasie  obchodów 45-lecia działalności

W okresie Bożego Narodzenia  Zespół prezentuje się w Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach, prezentując chodzenie z gwiazdą i turoniem

fot. Witold Borucki

W listopadzie tego roku „Wiwaty ” uczestniczyły w  obchodach Święta Niepodległości organizowanych w Szkole Podstawowej im.Kazimierza  Odnowiciela w Pobiedziskach

fot. https://www.facebook.com/Folk-Song-and-Dance-Group-Wiwaty-149445305092873/