Skansen Miniatur

Skansen Miniatur w Pobiedziskach położony jest na historycznym Szlaku Piastowskim w połowie drogi pomiędzy Gnieznem a Poznaniem, przy drodze krajowej nr 5. Skansen otwarty został w maju 1998 r., w roku jubileuszu 950- lecia Pobiedzisk i jest to jeden z nielicznych tego typu obiektów w Polsce.

Na terenie skansenu zlokalizowanych jest 100 miniatur budowli Szlaku Piastowskiego i Wielkopolski, wykonanych w skali 1:20, z trwałych tworzyw, a niektóre fragmenty zrealizowane są z materiałów identycznych jak obiekty oryginalne. Podstawową funkcją skansenu jest ukazanie struktury przestrzennej Szlaku Piastowskiego w jego dzisiejszym i częściowo historycznym kształcie oraz procesu rozwoju osadnictwa i kształtowania się państwowości polskiej. Obiekty aktualnie znajdujące się w skansenie to między innymi: Pałac w Rogalnie, Biblioteka Raczyńskich, Zagroda wiejska Biskupin, Katedra w Gnieźnie i Stary Rynek w Poznaniu.

W 2010 roku na terenie Skansenu otwarte zostało Centrum Sztuki Współczesnej – galeria w formie oszklonego wieżowca, w której wystawiane są miniaturowe prace artystów z Polski i innych krajów.

Reorganizacja w Skansenie Miniatur

Gmina Pobiedziska przy udziale pozyskanych środków unijnych zamierza w 2017 roku rozpocząć modernizację Skansenu Miniatur Szlaku Piastowskiego w Pobiedziskach. Planowane zmiany w funkcjonowaniu obiektu rozpoczęły się od zmiany administratora Skansenu. Z początkiem roku zarządzanie Skansenem Miniatur powierzono Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, którego jednym z podstawowych zadań są działania w celu rozwoju turystyki na terenie gminy Pobiedziska.

UWAGA – z powodu reorganizacji Skansen jest zamknięty i zostanie otwarty 1 marca 2017r.

 

Godziny otwarcia:

LATEM (1 kwietnia – 31 października) w godzinach 9:00 – 18:00

ZIMĄ (2 listopada – 31 marca) w godzinach  9:00 – 16:00

 

Ceny biletów Normalny Ulgowy
Wejście indywidualne  7,00 zł. 6,00  zł.
Wejście grupowe dla osób dorosłych /grupa powyżej 10 osób/

Wejście dla grup szkolnych /grupa powyżej 10 osób, opiekunowie – wstęp wolny/

UWAGA! NIE MA MOŻLIWOŚCI ZAPŁATY KARTĄ PŁATNICZĄ – Przepraszamy

 

 

 6,00 zł.

5,00 zł.

 

Nowe dane kontaktowe:

tel. 579 665 665

e-mail.: osir@osir.pobiedziska.pl

 

Zapraszamy do rezerwacji wycieczek