Powstańców Wielkopolskich dostanie nowy dywanik

POWSTANCOW-WLKP (11)-min

Ulicę Powstańców Wielkopolskich w Pobiedziskach czeka remont. Zanim jednak pojawią się na niej drogowcy, którzy ułożą nową nawierzchnię, skontrolowany musi być stan techniczny kanalizacji deszczowej.

 

Jeszcze w tym roku na ulicy Powstańców Wielkopolskich pojawią się drogowcy. Przy pomocy specjalnych maszyn, sfrezowana zostanie istniejąca nawierzchnia. Następnie na ulicy pojawią się rozściełacze i walce. Przy pomocy tych maszyn ułożony zostanie nowy  dywanik, czyli nowa nawierzchnia jezdni.

 

Żeby jednak w trakcie modernizacji jezdni uniknąć awarii, niezbędne jest badanie stanu kanalizacji deszczowej. W wyniku przetargu ustalono, że wykona je firma: „Usługi Specjalistyczne Sebastian Ławniczak”. Wykonawca wyczyści również rury.

 

Dawniej tego rodzaju prace wiązały się w zamykaniem ruchu na ulicy i odkopywaniem kanalizacji. Mieszkańcy domów przy ul. Powstańców Wielkopolskich nie muszą się obawiać utrudnień w wyjeździe i dojeździe do posesji. Dzisiaj badanie stanu kanalizacji robi się metodami bezinwazyjnymi. Wykonawca wykona przegląd rur przy pomocy kamery z głowicą obrotową. A stanie się to do 22 sierpnia tego roku. Na podstawie dokumentacji, jaką wykonawca przekaże Gminie, określony zostanie zakres remontu drogowego.

 

Badanie przy pomocy kamery pozwala wykryć awarie konstrukcji kanałowych, występowanie osadów dennych, przerostów korzeni drzew wrastających do wnętrza kanału, rozsunięcia złączy rur, występowanie nieprawidłowego spadku podłużnego, nieprawidłowego podłączenia przykanalików do kanału czy zjawiska infiltracji wód gruntowych do wnętrza kanału.

 

Na zdjęciu fragment ulicy Powstańców Wielkopolskich