Kajakarze Zalewu Jerzykowo zdobyli trzy medale

kajaki-malta (14)

Kajakarze Zalewu Jerzykowo trzy razy stawali na podium w czasie Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Juniorów oraz Międzywojewódzkich Zawodów Młodzików w kajakarstwie. Zawody odbywały się w miniony weekend, na Torze Regatowym Malta.
Do stolicy Wielkopolski przyjechali reprezentanci 56 klubów z całej Polski. Gminę Pobiedziska godnie reprezentowali zawodnicy z Jerzykowa trenowani przez Tomasza Preissa. Młodziczki i młodzicy reprezentujący gminę Pobiedziska wywalczyli trzy brązowe medale. Również pozostali startujący wykazali się dobrą formą i hartem ducha, co pozwoliło w punktacji Klubowej UKS Zalew Jerzykowo zająć wysokie 5 miejsce.

 

Dziewczyny, Amelia Preiss i Anna Rurek, zdobyły pewne trzecie miejsce. Wyprzedziły je tylko osady Posnanii Poznań oraz UKS COPAL Trzcianka – mówi  trener Tomasz Preiss. Dwójka Tymoteusz Zaparty , Krzysztof  Płóciennik zameldowała się na mecie za zespołami Energetyka Poznań i Posnanii Poznań. Czwórka w składzie: Antoni Bednarek, Krzysztof Płóciennik, Tymoteusz Zaparty, Hugo Gumny dała się wyprzedzić tylko ekipie Posnanii oraz UMKS Zryw Wolsztyn. Jak mówi trener kajakarzy UKS Zalew Jerzykowo warunki w jakich rozgrywane były zawody nie należały do łatwych. Woda była co prawda spokojna, ale zawodnicy płynęli pod wiatr. Dlatego czasy wszystkich startujących były nieco gorsze niż we wcześniejszych biegach. Kolejne zawody, a będą to Ogólnopolskie Regaty Kajakowe juniorów i młodzików im. Rafała Piszcza, odbędą się 16 sierpnia, również na Torze Regatowym Malta. – Forma jest już wypracowana. Teraz można dokonać drobnych korekt, doskonalić tempo pływania i technikę – wyjaśnia trener Tomasz Preiss. Młodzicy popłyną na dystansie 1000 metrów, a dzieci połowę tego dystansu.

Trenerzy i kajakarze Zalewu Jerzykowo liczą na to, że mieszkańcy gminy Pobiedziska będą trzymać kciuki za zawodników UKS Zalew Jerzykowo.

WYNIKI:

K1 2000m
Amelia Preiss – 6miejsce;
Zofia Jędroszkowiak – 9m;
Anna Rurek – 10m;
Mateusz Muka – 16m;
Stanisław Jędroszkowiak – 29m;
Maksymilian Łabęda – 30m;
K2 2000m
Amelia Preiss i Anna Rurek – 3m;
Krzysztof Płóciennik i Tymoteusz Zaparty – 3m;
Antoni Bednarek i Hugo Gumny – 5m;
Maksymilian Łabęda i Mateusz Muka – 14m;
Zofia Jędroszkowiak i Martyna Modrzejewska – 10m;
K4 2000m
Antoni Bednarek, Krzysztof Płóciennik, Tymoteusz Zaparty, Hugo Gumny – 3m;