„Czytam, więc jestem” we Wronczynie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Czytam, więc jestem” Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w Szkole Podstawowej im. Maksymiliana Jackowskiego we Wronczynie

„Czytam, więc jestem” – to słowa, które uczniowie Szkoły Podstawowej często słyszą na lekcjach nie tylko języka polskiego. Także wtedy, kiedy oblegają malutką bibliotekę w naszej szkole. W trosce o to, żeby mieli co czytać, został złożony wniosek w ramach programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3, dzięki któremu otrzymaliśmy 4000 zł na zakup książek do biblioteki szkolnej.
Aby pokazać dzieciom, jaką wartość może mieć czytanie, zaprosiliśmy do realizacji projektów: „Biblioteczne zoo”, „Wyprawa do Stumilowego Lasu”, „Śladami Szewczyka Dratewki”, „Podróż z Magicznym Drzewem”, „Kroniki Archeo”, „Jeżycjada – książki z akcją w Pobiedziskach i okolicy”.
I właśnie 14 listopada r. przy współpracy i gościnności p. Dyrektor  Elżbiety Białek i p. bibliotekarki Katarzyny Bukowskiej przeprowadziliśmy grę miejską w oparciu o książki z cyklu „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz. Mimo listopadowej pogody, atmosfera była gorąca, a uczestnicy, podzieleni na dwie grupy czerwoną i zieloną, zaangażowani w poszukiwanie zadań ukrytych m.in. w banku, cukierni, sklepie.   Ostatnim punktem gry miejskiej była Biblioteka Publiczna  przy ul. Kostrzyńskiej, gdzie na uczestników czekała słodka niespodzianka, gorąca herbata i ciekawa prezentacja o bibliotece.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym możliwe było spędzenie popołudnia w atrakcyjny sposób.

Beata Bor Katarzyna Bubacz
Foto: Archiwum Szkoła Podstawowa we Wronczynie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA