Deszcz utrudnia wykonanie boisk

BOISKO-dolomit (3)

Deszcz utrudnia wykonanie boisk przy Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Pobiedziskach Letnisku. Mimo to  można powiedzieć, że otoczenie szkoły zmienia się w szybkim tempie.

Jak już informowaliśmy na boisku leżą wielkie bele sztucznej trawy i czekają na rozwinięcie. Deszczowa pogoda sprawiła jednak, że wykonanie podbudowy trwa dłużej niż planowano.

Pracownicy szczecińskiej firmy Solid-Stet sp. z o.o. spółka komandytowa wykonujący kompleks boisk wielofunkcyjnych rozsypują na tłuczeń coś, co na pierwszy rzut oka wygląda, jak chudy beton. W rzeczywistości jest to jednak specjalna mączkę. Wykonana została z kamienia dolomitowego oraz jednego z gatunków gliny.

– Jeśli nie będzie padał deszcz, w przyszłym tygodniu rozwiniemy trawę – mówi przedstawiciel wykonawcy, szczecińskiej spółki Solid-Stet.

Boiska wielofunkcyjne, co już widać, będą miały różne i powierzchnie. To ze sztuczną trawą będzie miało 1860 metrów kwadratowych powierzchni. Drugie z nawierzchnią poliuretanową będzie miało 613 m.kw.