Dni Pobiedzisk 2016 zakończone

web_IMG_4569-34

Ostatnie trzy dni obchodów święta miasta to dalszy ciąg wydarzeń na pobiedziskim Rynku. Scena, a na niej występy lokalnych artystów, zaproszonych gości, a także kino pod gwiazdami. Za każdym razem publiczność, której taka forma koncertów letnich bardzo odpowiada licznie towarzyszyła wykonawcom.
Środa na scenie to koncerty Studia Piosenki i Akademii gitary z Pobiedziskiego Ośrodka Kultury. Wieczorem kino letnie i projekcja niemego filmu „Bartek zwycięzca” z 1923 r. z muzyką na żywo w wykonaniu Waldemara Rychłego z zespołem Kwartet Jorgi.
Kolejny dzień to sportowe atrakcje i koncerty dla młodzieży. W czwartek Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosił na swoje obiekty przy ul. Różanej, gdzie od godziny 15 działała  akademia rowerowa. Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze na specjalnie przygotowanym torze przeszkód oraz w miasteczku ruchu drogowego. Obok ustawiony był także „bezpieczny namiot” wyposażony m.in. w alkogogle. Od godz. 16  2-osobowe drużyny brały udziału w turnieju streetball z atrakcyjnymi nagrodami. Przy muzyce odbyły się pokazy breakdance oraz freestyleowe bitwy na słowa. Od godz. 17 realizowane były warsztaty skateboardowe, a o 17:30  otwarty trening street workout i kickboxing. Podziwiać można było także wyczyny trialowca Jonasza Pakulskiego, który akrobacje rowerowe wykonywał już m.in. nad kraterem wygasłego wulkanu, na największym lodowcu Islandii czy też na jednym z najwyższych klifów Irlandii. Przed godz. 19 impreza przeniosła się na pobiedziski rynek, gdzie na dużej scenie zagrali RasTi z Gniezna, Gębofonizm Beatbox Soundsystem z Krakowa, a o 20  koncert wieczoru w wykonaniu Flinta.

Piątkowe popołudnie to promocja książki wydanej przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Pobiedziska – „Z dziadkiem przez Pobiedziska”. Jej autor Krzysztof Krygier spotykał się z czytelnikami na Rynku i podpisywał sprzedane egzemplarze. Następnie zabrał grupę osób na spacer po Pobiedziskach, podczas którego podzielił się swoją wiedzą historyczną opowiadając w ciekawy sposób o dziejach naszego miasta.
Niedaleko w Węglewie w ramach VII Nocy Kościołów odbył się koncert zespołu Gospel Joy. Na Rynku w Pobiedziskach można było podziwiać spektakle Teatru Tańca ” Huśtawka”, „Mrówcza praca” i „Rytm życia”.
Po występach tanecznych nastał czas na wyjątkowy koncert w wykonaniu znanego muzyka Macieja Kucharskiego. Wspólnie z grupą przyjaciół zaprosił w muzyczna podróż „Od Mieczysława do Czesława”.
Zwieńczeniem ostatniego dnia wydarzeń na pobiedziskim rynku w ramach Dni Pobiedzisk była projekcja filmu w ramach kina letniego pt. „Nietykalni”.

Marcin Wojcieszak
Foto: Tomasz Chmielewski