DRAMAT W JANKOWIE – POŻAR ZABRAŁ DWA MIESZKANIA I ŚWIETLICĘ

pozar

Drodzy Mieszkańcy!
W niedzielę, 28 czerwca późnym wieczorem, doszło do groźnego pożaru budynku komunalnego w Jankowie. Mieszkające w należącym do gminy budynku dwie rodziny, straciły mieszkania i praktycznie cały swój dobytek. Na szczęście spośród 10 osób nikt nie został poszkodowany.
Przedstawiam podjęte działania ze strony gminy:
– ok. godz. 22.00 przybyłem wraz z sekretarzem i pełnomocnikiem ds. zarządzania kryzysowego i prezesem Zakładu Komunalnego na miejsce pożaru.
– Poszkodowani na miejscu zostali zaopatrzeni w produkty żywnościowe i higieniczne dla dzieci.
– Staraliśmy się zapewnić nocleg w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Kobylnicy, jednak pogorzelcy zdecydowali się na nocleg u rodzin.
– dzisiaj rano obie rodziny otrzymały mieszkania zastępcze oraz wypłacony został zasiłek na zakup odzieży i żywności na najbliższe dni.
– Od rana policja i biegły rzeczoznawca ustalali przyczyny pożaru – czekamy na dokumentację.
– Spalony budynek decyzją Państwowej Straży Pożarnej został wyłączony z użytkowania do czasu wydaniu decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.
Dziękuję za sprawne przeprowadzenie akcji ratowniczo – gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostkom OSP: Biskupice, Pobiedziska i Swarzędz.
Dziękuję funkcjonariuszom Policji w Pobiedziskach, Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Pobiedziskach i sekretarzowi gminy Arturowi Ostatkiewiczowi za pomoc na miejscu zdarzenia.
Wielkie słowa podziękowania dla: portalu Rodzinka Pobiedziska i mieszkańców gminy Pobiedziska za natychmiastową reakcję i rzeczową pomoc.
Burmistrz
Ireneusz Antkowiak