Gmina Pobiedziska wesprze szczepienia

DowiedzSieWiecej

Gmina Pobiedziska wesprze szczepienia przeciwko Covid 19.

Szybkie i sprawne zaszczepienie to dzisiaj pragnienie wielu z nas. Bez względu na miejsce zamieszkania, mamy nadzieję, że ochroni ono nasze zdrowie i życie przed zagrożeniem ze strony koronawirusa. Z informacji zawartych na rządowej stronie internetowej dowiadujemy się, że mieszkańcy Gminy Pobiedziska będą szczepieni w OLR PRONUS – EWA KORZENIOWSKA – WRÓBLEWSKA I PARTNERZY – LEKARSKA SPÓŁKA PARTNERSKA przy ul. Różanej w Pobiedziskach.

Żeby proces rejestracji i szczepienia przebiegał jak najsprawniej, Burmistrz Miasta i Gminy Pobiedziska, Ireneusz Antkowiak ustala ze spółką PRONUS termin rozpoczęcia zapisów na szczepienia. To nie koniec.

– Jako Urząd Miasta i Gminy proponujemy przygotować, we współpracy z Metropolią Poznań, dodatkowe miejsce do szczepień. Ma to być wydzielona część szkoły w Jerzykowie. Szczepieni byliby tam mieszkańcy miejscowości: Biskupice, Jerzykowo, Jankowo, Góra, Huby Uzarzewskie, Promienko,   Kowalskie, Kołata Kołatka, Bugaj, Borowy Młyn, Gorzkie Pole. Deklaruję też, po rozmowach z OLR Pronus, pomoc w zorganizowaniu dojazdu osób niepełnosprawnych do punktu szczepień – mówi Ireneusz Antkowiak, Burmistrz Miasta i Gminy Pobiedziska. W najbliższym czasie uruchomiona zostanie też infolinia. Pod numer  602 156 436 będzie można dzwonić z pytaniami dotyczącymi szczepień. Linia czynna będzie w godzinach od 8:00 do 16:00.

O kolejnych działaniach będziemy informować na stronie internetowej i na FB.