Kacper Stokowski Mistrzem Sportu 2019

Screenshot_20190911-145930_Facebook

Kacper Stokowski, mieszkaniec Złotniczek, miejscowości w gminie Pobiedziska zajął I miejsce w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego Mistrzowie Sportu 2019 dwóch etapach powiatowym i wojewódzkim.

 

– Bardzo dziękuję za wysłane na mnie głosy – mówi Kacper Stokowski.

 

Mieszkaniec wsi Złotniczki uprawia motocross i jest zawodnikiem Motoklubu Oborniki.

W ubiegłym roku Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej rozegranych w Obornikach, Kacper wywalczył 3. Miejsce, a w Nowogardzie stanął na najwyższym podium.

W październiku roku 2019 podczas ostatnich zawodów strefowych w Chojnie kolejny raz był pierwszy.

W kwalifikacji całego sezonu 2019 Kacper zdobył tytuł Mistrza Strefy Polski Zachodniej MX 85,  Mistrza Okręgu Poznańskiego MX 85 (tak jak w ubiegłym roku) oraz II-vice Mistrza Okręgu Poznańskiego MX-junior.

 

Lawina nagród

Na młodego sportowca ze Złotniczek głosowało aż 1141 osób. Nagrodą za zwycięstwo w Plebiscycie Głosu Wielkopolskiego „Mistrzowie Sportu” jest statuetka i dyplom uznania także nagroda finansowa na zakup sprzętu sportowego w wysokości 1000 zł, a także Football Away – vouchery na wyjazd dla dwóch osób na wydarzenie sportowe i zaproszenie na wydarzenie artystyczne. Nagrody wręczone zostaną na Gali zaplanowanej na 10 lutego 2020 roku.

Nie spodziewaliśmy się, że syn dotrze tak daleko. Ale staraliśmy się dotrzeć z informacją o udziale w Plebiscycie do jak największej grupy osób, do naszych znajomych do rówieśników Kacpra ze Szkoły Podstawowej we Wronczynie. Wszystkim osobom, które wsparły Kacpra serdecznie dziękuję – mówi Patrycja Stokowska.

 

Zgrupowanie w Hiszpanii

– Kacper przygotowuje się do kolejnego sezonu. Aktualnie jest na zgrupowaniu w Hiszpanii. trenuje go tam John van der Berk, dwukrotny Mistrza Świata. Początek sezonu jest już na początku kwietnia – mówi Patrycja Stokowska, mama Kacpra. W Polsce trenuje trzy razy w tygodniu. A czuwa nad nim trener Robert Kramer z Motoklubu Oborniki.

 

Jak wyglądają treningi młodego motocrossowca? Odbywają się one 3 razy w tygodniu. Jazda na motocyklu urozmaicana jest biegami, jazdą na rowerze, ale także ćwiczeniami ogólnorozwojowe i siłowymi, na przykład z oponami.

 

Wyjazd na zgrupowanie do Hiszpanii możliwy jest dzięki przychylności między innymi grona pedagogicznego i pani Beaty Bor, dyrektorki Szkoły Podstawowej we Wronczynie, gdzie aktualnie Kacper się uczy.

Gratulując wygranej w Plebiscycie Głosu Wielkopolskiego „Mistrzowie Sportu” nie pozostaje nic innego, jak życzyć, by w sezon 2020 był dla zawodnika ze Złotniczek równie dobry.

fot.archiwum rodzinne P.Stokowska

Na zdjęciach:

Kacper Stokowski z trenerem z czasie zgrupowania w Hiszpanii.

Zawodnik Motoklubu Oborniki w czasie zawodów