Kajakarze zamknęli sezon medalami

IMG_20211009_141057

W sobotę, 9 października kajakarze, mieszkający w gminie Pobiedziska brali udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego. Były to jednocześnie VII Regaty o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej SUP Race. Na poznańskiej Malcie zaprezentowało się 470 zawodników z 23 klubów.

W kategorii dzieci chłopcy w K4 złote medale zdobyli Jan Wlaszczyk, Nikodem Bartkowiak, Wojtek Bajon i Piotr Konieczny. Osada młodzików reprezentująca UKS „Zalew” Jerzykowo w składzie Kuba Derda, Wiktor Klimkiewicz, Fabian Rurek i Antek Mielcarzewicz przypłynęła na metę na drugim miejscu i w kategorii młodzicy wywalczyła srebrne medale. Brązowe medale w kategorii młodziczek zdobyły Zofia Jędroszkowiak i Maria Klimczak. Blisko podium był Stasiu Niegolewski (K1 dzieci chłopcy), Zosia Cybal i Mia Gutu (K2 dzieci dziewczynki), Paulina Kłobus (K1 dzieci dziewczynki), Kuba Derda i Wiktor Klimkiewicz (K2 młodzików). Łucja Kłobus była 7 w finale B w kategorii juniorek młodszych.

Wychowankowie  UKS „Zalew” też walczyli

W regatach startowali też nie3co starsi kajakarze, zawodniczki i zawodnicy KS „Posnania” Poznań, wychowankowie Klubu UKS „Zalew” Jerzykowo,  a zarazem mieszkańcy gminy Pobiedziska: Amelia Preiss. Antoni Bednarek, Krzysztof Płóciennik, Mateusz Muka, Tymoteusz Zaparty. Srebro i drugie miejsce na podium przypadło Amelii Preiss K2 juniorek młodszych. Ta sama zawodniczka zdobyła trzecie miejsce w kat. K4.

W kategorii K4 juniorów młodszych na 500m Antoni Bednarek-Krzysztof Płóciennik-Thomas Scibilia-Jan Wawrzyniak wywalczyli 3 miejsce i brązowy medal. Osada K4 w składzie Dominik Dudziak-Mateusz Muka-Jakub Małecki-Marcel Raszeja – zajęła 4 miejsce. Ponadto Antoni Bednarek zajął 1 miejsce w finale B w kategorii K1 500m. Mateusz Muka zajął 6 miejsce w finale B w kategorii K1 500m. W kategorii K2 500m 7 miejsce zajęli: Mikołaj Mijakowski-Tymoteusz Zaparty.

Reprezentujący „Zalew” w kategorii Masters Szymon Cybal zajął 5 miejsce w kategorii C1 mężczyzn.

Zawody były więc jak najbardziej udane. Pogoda również dopisała. Cały dzień świeciło słońce.

– Wszyscy dzielnie walczyli, emocji nie brakowało. Dla niektórych był to pierwszy sprawdzian swoich umiejętności – informuje Tomasz Preiss, trener UKS Zalew Jerzykowo