KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

_MG_3767

Kiermasz to już tradycyjne wydarzenie w Pobiedziskach, które w pierwszych dniach grudnia wprowadza nas w świąteczne nastroje. Na pobiedziskim Rynku Pobiedziski Ośrodek Kultury przygotował wiele atrakcji, szczególnie dla dzieci; min. : animacje, pokazy cyrkowe i kuglarskie, snowtubing, fotobudkę, Tron Świętego Mikołaja, wspólne pieczenie pierniczków z Amelką i Joasią z Master Chef Junior, koncerty artystyczne oraz  rewelacyjne widowisko Lightshow. Wystawcy prezentowali szeroki asortyment produktów świątecznych począwszy od choinek a na pierogach kończąc.

Również animatorzy z  Ośrodka Sportu i Rekreacji mieli okazję rozweselić najmłodszych uczestników kiermaszu. W tym roku dzieci mogły  porozmawiać z Mikołajem, który w swoim wielkim fotelu, w skupieniu wysłuchiwał życzenia każdego – tych najmłodszych, jak i trochę większych dzieci. Ci, którzy nie mieli odwagi podejść do Mikołaja mogli skierować się do sali sesyjnej w urzędu, gdzie wspólnie z animatorami pisali listy do świętego Mikołaja. Brokat, cekiny i wstążki – sala sesyjna błyszczała od ozdób, którymi dzieci mogły dekorować zaprojektowane i stworzone przez siebie bombki. Nie obyło się również od malowania twarzy i dmuchania balonów.

Kulminacyjnym punktem imprezy było uroczyste odpalenie przez  burmistrza Ireneusza Antkowiaka oświetlenia świątecznego na rozstawionej na środku Rynku ogromnej choince.   Uruchomiono także  oświetlenie, przez cały okres bożonarodzeniowy motywy świąteczne będą ozdabiały główne ulice miasta.