Kolory Deszcza czyli Birma w Bibliotece

W "Listach ze Wschodu" z 1898 roku Rudyard Kipling pisał: " Oto Birma, kraj zupełnie niepodobny do wszystkich, które dotąd widziałeś ". W Mrauk U czas się zatrzymał. Ten skansen żyje bez picu i festiwalu folklorystycznego. W latach 50. ubiegłego wieku bawiłem się na ulicy. Grałem w myszkę i rodzice nie bali się, że mogę wpaść pod samochód. Tak jest w XXI wieku w MRAUK U.

Kolory Deszcza… Birma to tytuł podróżniczego spotkania w czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Pobiedziska, które odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, 17 lutego.

 
Tym razem będzie to spotkanie z Krzysztofem Deszczyńskim – aktorem, scenarzystą,  reżyserem oraz Podróżnikiem, jak o sobie mówi, uzależnionym od Azji, gdzie spenetrował Chiny, Japonię, Wietnam, Malezję, Indonezję, Laos, Kambodżę, Tajlandię, Indie, Cejlon, Malediwy, Bangladesz i oczywiście Birmę.
Do Birmy podróżował pięć razy. Owocem tych podróży jest książka fotograficzna Kolory Deszcza… Birma.

 
Na autorskim spotkaniu barwnie opowiada o tym azjatyckim kraju, obserwowanym rok po roku w latach 2010-2013. Pokazuje sugestywne, niebanalne zdjęcia. Ukazuje Birmę jako kraj wielokulturowy,barwny, piękny i nieobliczalny wykorzystując swoje umiejętności sceniczne, wręcz kabaretowe.
Zawodowo jest związany z estradą, kabaretem, telewizją. Jest autorem kultowego programu kabaretowego „6 dni z życia kolonisty” z udziałem B. Smolenia. Napisał i wyreżyserował wiele widowisk estradowo – telewizyjnych dla dzieci z cyklu „Dziecko potrafi”. Wydał dwie książki: „Panie Smoleń! – co tam słychać u Laskowika?” i „Jubileusz czyli 50 LAT WĄTROBY Bohdana SMOLENIA.

Zapraszamy na barwne spotkanie z Krzysztofem Deszczyńskim. Początek o godz. 18:30.