Latawce puszczali, samoloty podziwiali

LATA-bur-mlod

Latawce były bohaterami soboty. Stowarzyszenie Vena z Pobiedzisk kolejny już raz  zorganizowało „Święto Latawca” i „Warsztaty budowy latawców”.

Emocji nie brakowało, bo na sobotnim niebie kłębiło się wiele chmur. Wiatr nie oszczędzał papierowych statków powietrznych. Niektóre wznosiły się w powietrze z gracją, inne wywijały spirale. A do wygrania były nagrody w takich kategoriach, jak choćby za najwyższy lot, czy za najpiękniejszy latawiec. Wielu dzieciom towarzyszyli ojcowie, pomagając w puszczaniu latawców.

– Chcemy wyciągnąć ludzi z domów.  Zachęcić do wypoczynku na świeżym powietrzu i najlepiej, żeby działo się to w gronie rodziny. Dlatego organizujemy „Święto Latawca” oraz „Warsztaty budowy latawców” – mówi pani Aleksandra Mazurek reprezentująca  Stowarzyszenie Vena Pobiedziska.

Dodatkową atrakcją „Święta Latawca” były latające modele samolotów. Zaprezentowali je modelarze z Aeroklubu Poznańskiego im. Wandy Modlibowskiej.

– Były nie tylko akrobacje, ale również pokaz walk powietrznych. Samoloty miały przyczepione do „ogonów” papierowe ogony. Zwyciężał ten samolot, który oderwał rywalowi ”papierowy ogon” – opowiada Aleksandra Mazurek.

Dzień wcześniej, w piątek w Zespole Szkól im. 3 Maja w Pobiedziskach Letnisku odbyły się „Warsztaty budowy latawców”. Dzieciom, które dzielnie łączyły listewki i  oklejały szkielet  papierem towarzyszyły przede wszystkim mamy.

Młodzi budowniczowie latawców uhonorowani zostali nagrodami, które wręczał pan Ireneusz Antkowiak, burmistrz miasta i gminy Pobiedziska.

Specjalne podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu „Warsztatów budowy latawców” i „Święta Latawca” pani Aleksandra Mazurek kieruje do: Aeroklubu Poznańskiego im. Wandy Modlibowskiej, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach oraz do Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Pobiedziskach Letnisku.