Mikołajkowa niespodzianka na trzech kółkach

DSC09436

Członkowie Pobiedziskiego Klubu Rowerowego oprócz zamiłowania do jazdy na dwóch kółkach pokazali 6 grudnia 2017 kolejny już raz, że mają ogromne i dobre serca. Postanowili pomóc niepełnosprawnemu mieszkańcowi Pobiedzisk i sprawić prezent – właśnie na Mikołajki – w postaci specjalnego wózka inwalidzkiego. Dotychczasowy wózek p. Wojtka Talara swoje najlepsze czasy ma już dawno za sobą. Pobiedziski Klub Rowerowy własnymi siłami, z własnych zbiórek sprawił ogromną niespodziankę fundując ten specjalny wózek na prezent, który przyjechał do Pobiedzisk aż z Rzeszowa.

Pobiedziski Klub Rowerowy rozpoczął swoja działalność 2 kwietnia 2016 Rodzinnym Rajdem im. Kazimierza Nowaka do Wagowa. Jak na pierwszy raz organizatorów bardzo pozytywnie zaskoczyła liczba uczestników, bowiem na trasę rajdu wyruszyły 54 osoby. Członkowie Pobiedziskiego Klubu Rowerowego są bardzo dobrze zauważalni, gdyż od samego początku na swoje trasy wyruszają w specjalnie oznakowanych strojach. Najpierw ufundowanych w 2016 roku przez Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” i obecne zaprojektowane specjalnie dla członków klubu. Rowerowa trasy, które przez cały rok pokonują członkowie klubu to nie tylko pobiedziskie, czy wielkopolskie drogi. Kilometry wycieczkowych  czy rajdowych odległości zdobywane sa w całej Polsce. I o tych wyprawach, a także sukcesach można poczytać w klubowej gablocie na pobiedziskim Rynku. oraz stronie na portalu Facebook.

Nadchodzący 2018 rok będzie jak zawsze obfitował w rowerowe wydarzenia w gminie. Już teraz członkowie klubu zapowiadają  i zapraszają do udziału w dwudniowych ogólnopolskich wydarzeniach: 2-3 czerwca 2018 oraz 16-17 czerwca 2018. Pobiedziski Klub Rowerowy liczy na spora frekwencję, szczególnie dlatego, że będą to rajdy towarzyszące znaczącym imprezom organizowanym w gminie Pobiedziska.

Jan Czekalski
Prezes Pobiedziskiego Klubu Rowerowego

DSC09436