Największym wyzwaniem jest budownictwo

1280x540

Budownictwo jest największym wyzwaniem, z którym przyjdzie się zmierzyć  Ministerstwu Rozwoju – powiedziała szefowa resortu Jadwiga Emilewicz w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Cały tekst można przeczytać na Portalu Samorządowym.

Jako największe wyzwanie nowego resortu minister Emilewicz wskazuje budownictwo i dalszą realizację programu Mieszkanie Plus.

Mieszkanie Plus to program adresowany do osób, które nie mają zdolności kredytowej. Nie może to jednak oznaczać, że projekty mieszkaniowe będą realizowane w obniżonym standardzie. Program ten musi stanowić realną alternatywę dla stricte komercyjnych inwestycji deweloperskich. Wyzwaniem wciąż pozostaje to, jak sprawić, by lokalizacja tych projektów była odpowiednia, czyli żeby inwestycje takie realizowane były tam, gdzie zapotrzebowanie na nie jest największe.

 

Na zdjęciu: Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju, jako największe wyzwanie nowego ministerstwa wskazuje projekty mieszkaniowe (fot. Ministerstwo Rozwoju)

 

CZYTAJ też: https://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/jadwiga-emilewicz-budownictwo-to-jedno-z-najwiekszych-wyzwan-resortu-rozwoju,135495.html