Nowości z pobiedziskiej Biblioteki

PODRÓŻE Deszcza 17.02.2020-1

Począwszy od lutego Oddział dla dzieci pobiedziskiej Biblioteki Publicznej czynny będzie w pierwszą sobotę miesiąca. Biblioteka zaprasza również mieszkańców na organizowane przez nią wystawy, spotkania i wyjazdy do kina.

Oddział dla dzieci Biblioteki Publicznej znajduje się przy ul. Władysława Jagiełły.
Zapraszamy i przypominamy godziny pracy Oddziału:

 

Poniedziałek –  8.00 – 16.30,

Wtorek  –  8.00 – 15.00,

Środa –  8.00 – 16.00,

Czwartek –  8.00 – 16.30,

Piątek –  8.00 –15.00.

Pierwsza i ostatnia sobota miesiąca – 9.00 – 13.00.

W Oddziale dla dzieci czeka bogaty księgozbiór dla dzieci i młodzieży, lektury szkolne, dział regionalny.

Przy tej okazji zapraszamy najmłodsze dzieci i ich opiekunów do udziału w Ogólnopolskiej Akcji Mała Książka—Wielki Człowiek.

We wtorek, 11 lutego będzie można wybrać się na wystawę: „Nieznany impresjonizm: Manet, Pissarro i im współcześni”.

W Centrum Kultury Zamek trwa wystawa: „Nieznany impresjonizm: Manet, Pissarro i im współcześni”. Grafiki z kolekcji Ashmolean Museum w Oksfordzie oraz Muzeum Narodowego w Krakowie.
Zapraszamy do zwiedzenia wystawy wraz z przewodnikiem, wyjazd na wystawę autokarem.

Wyjazd: 16.00-Rynek Pobiedziska, 16.10 – Letnisko, 16.20 – Jerzykowo

Koszt: przewodnik, bilet, autokar – 25 zł.

W poniedziałek natomiast, 17 lutego o godz.: 18. 30 w Bibliotece w Pobiedziskach w ramach cyklu spotkań pt.:, Podróże w Bibliotece będzie można posłuchać gawędę Krzysztofa Deszczyńskiego „KOLORY DESZCZA…BIRMA”.

17 lutego zapraszamy na kolejne podróżnicze spotkanie w czytelni Biblioteki w Pobiedziskach.
Tym razem z KRZYSZTOFEM DESZCZYŃSKIM – aktorem scenarzystą i reżyserem, Podróżnikiem, jak o sobie mówi. uzależnionym od AZJI, gdzie spenetrował Chiny, Japonię, Wietnam, Malezję, Indonezję, Laos, Kambodżę, Tajlandię, Indie, Cejlon, Malediwy, Bangladesz i oczywiście Birmę.
Do Birmy podróżował trzy razy, owocem tych podróży jest książka fotograficzna „KOLORY DESZCZA…BIRMA”,
Na autorskim spotkaniu barwnie opowiada o tym azjatyckim kraju, obserwowanym rok po roku w latach 2010-2013. Pokazuje sugestywne, niebanalne zdjęcia. Ukazuje Birmę, jako kraj wielokulturowy, barwny, piękny i nieobliczalny wykorzystując swoje umiejętności sceniczne, wręcz kabaretowe.

Zawodowo jest związany z estradą, kabaretem, telewizją, Jest autorem kultowego programu kabaretowego „6 dni z życia kolonisty” z udziałem B. Smolenia. Napisał i wyreżyserował wiele widowisk estradowo – telewizyjnych dla dzieci z cyklu „Dziecko potrafi”. Wydał dwie książki: „Panie Smoleń! – Co tam słychać u Laskowika?” I „Jubileusz, czyli 50 LAT WĄTROBY Bohdana SMOLENIA.

Dzień później, we wtorek, 18 lutego biblioteka Publiczna proponuje wyjazd do kina na film pt.: „Małe Kobietki”.

Zapraszamy na wyjazd do Kina Multikino Stary Browar.  „Małe kobietki” z brawurową rolą Meryl Streep, jako ciotki March.
Ameryka, lata sześćdziesiąte XIX wieku. W domostwie zwanym Orchard House od pokoleń mieszka rodzina Marchów. Pod nieobecność ojca walczącego w wojnie secesyjnej, opiekę nad czterema córkami sprawuje samodzielnie ich matka, Marmee.
Marmee wyraźnie wyprzedza swoją epokę, wpajając dziewczynkom ideały wolności i namawiając je, by znalazły własną drogę w życiu.
Córki pani March – stateczna Meg, żywa jak iskra Jo, nieśmiała, uzdolniona muzycznie Beth i nieco przemądrzała Amy – starają się, jak mogą, by urozmaicić swoje naznaczone ciągłym brakiem pieniędzy życie, chociaż boleśnie odczuwają nieobecność ojca. Bez względu na to, czy układają plan zabawy czy zawiązują tajne stowarzyszenie, dosłownie wszystkich zarażają swoim entuzjazmem. Poddaje mu się nawet Laurie, samotny chłopiec z sąsiedniego domu, oraz jego tajemniczy, bogaty dziadek.

(źródło: www.filmweb.pl/film/Małe+kobietki-2019-8103570 <http://www.filmweb.pl/film/Ma%C5%82e+kobietki-2019-8103570?fbclid=IwAR3c8myn2RTr0_g6onfcfi2ywbMiIS2bdCFfquBXaNRQBjhP6GxCL1vKQG8>/

KOSZT: Bilet i autokar – 25 zł