Ostatni etap modernizacji ulicy Słonecznikowej

SLONECZNIKOWA (6)-min

Trwa budowa nawierzchni ulicy Słonecznikowej w Pobiedziskach. Po zakończeniu modernizacji, możliwy będzie bezpieczny wyjazd na ul. Kaczyńską.

Zakres modernizacji obejmuje wykonanie kanalizacji deszczowej, jezdni oraz ścieżki rowerowej z chodnikiem. Nawierzchnia ulicy wykonywana jest z betonowej kostki.

 

Od kilkunastu dni mieszkańcy posesji w rejonie ulic Poznańskiej i Kaczyńskiej obserwują, rozbiórkę budynku należącego przez lata do Spółdzielni Usług Rolniczych. Prace te wykonywane są w ramach II etapu budowy ulicy Słonecznikowej. Zanim jednak rozpoczęto wyburzanie, podpisane zostało porozumienie między Urzędem Miasta i Gminy Pobiedziska a Spółdzielnią. Na jego mocy Gmina pozyskała grunt pod poszerzenie ulicy Słonecznikowej.

 

Trwające prace to drugi etap budowy. Na przełomie lat 2019/2020 wykonany został fragment od skrzyżowania z ulicą Malwową do skrzyżowania z ul. Chabrową. Co warto podkreślić dwa powstałe już skrzyżowania są wyniesione. Dzięki temu poruszający się po osiedlu nie mogą rozwijać dużych prędkości.

 

Zakończenie prac nastąpi 11 września, a wartość robót budowlanych II etapu brutto to 563 tys. 954 zł, 72 gr. Modernizacja ulicy Słonecznikowej została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.