Pięć minut sołectwa Biskupice

GALA-SCIANKA99-min

ROZMOWA Z WOJCIECHEM LISOWSKIM, SOŁTYSEM BISKUPIC

Sołectwo Biskupice zajęło pierwsze miejsce w finale ogólnopolskiego plebiscytu „Mistrzowie Agro 2019”. Gratuluję i pytam: Jak udało się Państwu zbudować więź, bo przecież wynik świadczy o dobrej organizacji lokalnej społeczności i aktywności lidera, czyli sołtysa?

Wojciech Lisowski:  Więź budujemy, na co dzień.  Ona zaczyna się w naszym przypadku od drobnych gestów, pozdrowienia, spotkań na ulicy, kontaktów telefonicznych i na facebooku. Generalnie chodzi o to, by być otwartym na drugiego człowieka i jego potrzeby, z szacunkiem podchodzić do siebie.

W działaniu sołtysa i Rady Sołeckiej ważne jest działanie bezinteresowne. Czasami trzeba podjąć się rzeczy, które na pierwszy rzut oka są niewykonalne. W naszym sołectwie rzucamy wtedy hasło, spotykamy się i zaczynamy działać.

Czy wiadomo już, na co przeznaczona zostanie nagroda?

Wojciech Lisowski: Wiemy, na co chcemy spożytkować nagrodę za zwycięstwo na szczeblu wojewódzkim. Nie mogę jednak powiedzieć, co to będzie, w pierwszej kolejności muszę o tym powiadomić mieszkańców. Stanie się to na spotkaniu, jakie organizujemy.  To mieszkańcy są autorami sukcesu, o którym rozmawiamy.

Jaka była Pana reakcja na wynik, jaki ogłoszono w czwartek wieczorem?

Wojciech Lisowski: Zaniemówiłem. Przez ostatnie dwie godziny trwania Plebiscytu obserwowałem stronę. Emocje były ogromne. Niepokój nie mniejszy. Teraz będziemy chcieli, jak najlepiej spożytkować ten sukces, bo to jest nasze 5 minut jako sołectwa, ale też całej Gminy Pobiedziska.

Dziękuję za rozmowę i raz jeszcze gratuluję całemu Sołectwu

Na zdjęciu: Wojciech Lisowski, sołtys Biskupic wraz z reprezentacją sołectwa Biskupice na uroczystości wręczenia  tytułu „Mistrzowie Agro 2019” w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego