Pobiedziska wspierają szpital zakaźny w Poznaniu

sesja2

Gmina Pobiedziska przekaże 20 tysięcy złotych Szpitalowi im. Strusia w Poznaniu, który od kilkunastu dni jest szpitalem zakaźnym. Pieniądze mają być przeznaczone na zakup sprzętu medycznego do walki z koronawirusem.

Decyzję o dofinansowaniu szpitala radni podjęli jednogłośnie na dzisiejszej, czwartkowej, Sesji Rady Miejskiej  Gminy Pobiedziska.

– W sytuacji pandemii koronawirusa musimy nabrać pokory i myśleć o najważniejszej teraz sprawie, to jest o zdrowiu i życiu. Dlatego wnoszę projekt uchwały o wsparcie Szpitala im. Strusia w Poznaniu. Wygospodarowaliśmy w budżecie 20 tysięcy złotych – mówi Ireneusz Antkowiak, Burmistrz Miasta i Gminy Pobiedziska.

Ta kwota, jak zapewnia burmistrz, to symboliczna złotówka od każdego mieszkańca gminy, których jest blisko 20 tysięcy. Radni zabezpieczyli też dodatkowe pieniądze na działalność Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zarówno pieniądze dla Szpitala im. Strusia w Poznaniu, jak i dodatkowa kwota na działalność Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, pochodzą z rezerwy budżetowej Gminy Pobiedziska.

Na zdjęciu czwartkowa Sesja Rady Miejskiej Gminy Pobiedziska