Pole Działania – projekt dla aktywnych

Cykl-PD-768x494

Pole Działania to program Fundacji Wspomagania Wsi skierowany do nastoletnich mieszkańców wsi, zainteresowanych działaniem społecznym. Idziesz do szkoły. Mijasz pusty budynek. Kiedyś była w nim świetlica. Pojawia się myśl: „A gdyby tak założyć w nim klub miłośników planszówek?”. Jeśli wpadasz na takie pomysły, ale nie wiesz, jak je zrealizować albo chciałabyś lub chciałbyś robić to lepiej, zapraszamy Cię do wzięcia udziału w programie Pole Działania!

 

Pole Działania to program Fundacji Wspomagania Wsi skierowany do nastoletnich mieszkańców wsi, zainteresowanych działaniem społecznym, którzy chcą przeżyć przygodę z zaplanowaniem i przeprowadzeniem projektu społecznego w swojej okolicy.

 

FUNDACJA WSPOMAGANIA WSI, CZYLI?

Organizacja działa od 30 lat. Jej misją jest wspieranie rozwoju terenów wiejskich, w tym inicjatyw gospodarczych i społecznych mieszkańców wsi i małych miast oraz inicjatyw związanych z poprawą stanu infrastruktury obszarów wiejskich. Wspiera rozwój kulturalny i oświatę. Sprzyja działaniom na rzecz organizowania opieki społecznej, ochrony środowiska naturalnego i polepszenia ładu przestrzennego.

 

POLE DZIAŁANIA – JAK TO DZIAŁA?

Wspólnie przejdziemy całą ścieżkę projektową: od zbadania potrzeb ludzi, na rzecz których chcecie działać, przez zaplanowanie Waszych projektów, po ich realizację. Na nasz program składają się cztery warsztaty szkoleniowe, na które Was zaprosimy i zadania, które wykonacie między spotkaniami. Wszystko po to, żeby przygotować Was na przeprowadzenie projektów społecznych.

Cykl programu Pole Działania dobrze pokazuje poniższa grafika. Dowiecie się z niej, o czym będziemy mówić na każdym zjeździe i nad czym będziemy wspólnie pracować między warsztatami.

 

CZEGO SIĘ NAUCZYCIE?

Na warsztatach szkoleniowych dowiecie się:

  • jak rozpoznać potrzeby ludzi, dla których chcecie działać
  • jak pracować metodą projektową, żeby bez stresu zaplanować i zrealizować działanie
  • jak rozpoznawać sprzymierzeńców w swojej okolicy i nawiązywać z nimi kontakt, żeby pomogli w projekcie
  • jak zbudować zespół, podzielić się zadaniami i jak zadbać o komunikację w zespole, żeby praca nad projektem była przyjemnością
  • jak poradzić sobie z formalnościami przy realizacji projektu
  • jak skutecznie opowiadać o projekcie, czyli gdzie przedstawić informację o nim i jakim językiem mówić, żeby zdobył zainteresowanie
  • jak i skąd pozyskać pieniądze na działanie w Waszej okolicy

 

szczegóły programu:

http://fundacjawspomaganiawsi.pl/jestes-nastolatkiem-wez-udzial-w-naszym-programie-i-przeprowadz-swoj-projekt-spoleczny/