Policjanci bogatsi o alkometr

oznor

Policjanci z Pobiedzisk wzbogacili się o alkometr, czyli urządzenie przeznaczone do automatycznego pomiaru stężenia par alkoholu w wydychanym powietrzu.

Urządzenie przekazał im burmistrz Ireneusz Antkowiak w czasie czwartkowej sesji Rady Miejskiej.

Przyrząd jest urządzeniem stacjonarno-przenośnym. Może być używany w pomieszczeniach zamkniętych, jak również w samochodach.

 

Przeznaczony głównie dla policji oraz dla zakładów pracy, centrów rehabilitacji alkoholików, placówek służby zdrowia, agencji ochrony, PKS, PKP, itp.

 

Dzięki temu mieszkańcy miasta i gminy Pobiedziska będą mogli przyjść na Komendę Policji, by sprawdzić, czy w ich organizmie nie ma już śladów alkoholu. Jak podkreślał burmistrz osoba zamierzająca poddać się badaniu musi przyjść, a nie przyjechać samochodem.

 

Badanie będzie absolutnie bezpłatne. Policjanci nie będą notować osoby korzystającej z alkometru  w policyjnych rejestrach.

 

NA ZDJĘCIU: PRZEKAZANIE ALKOMETRU.

Z lewej strony mężczyzna – Ireneusz Antkowiak, z prawej strony mężczyzna w granatowym mundurze – komendant Komisariatu Policji w Pobiedziskach. Trzyma on w  dłoniach dwa pudełka opakowane w popielaty papier i przewiązane granatową wstążką.