„Tam i z powrotem”, czyli wakacyjny wyjazd dzieci z Zespołu Szkół we Wronczynie

DSC03721

Gdy nadchodzi pierwszy lub drugi tydzień wakacji, uczniowie Zespołu Szkół we Wronczynie od kilku lat szykują się do wakacyjnego wyjazdu organizowanego przy współpracy z ks. Proboszczem Tomaszem Krawczykiem z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wronczynie.
W tym roku korzystaliśmy z gościnnego Domu Zakonnego Ojców Paulinów w Łukęcinie nad Bałtykiem.

Pięć dni to długo i … krótko, tym bardziej, że atrakcji jak zawsze wiele. Pobyt w Świnoujściu i przeprawa promowa, oglądanie korwety (nie samochodu J) z 1814 r. zawieszonej pod sufitem kościoła Chrystusa Króla i poznanie pięknej legendy, o tym jak hamburski kupiec Chrystian Heins ślubował, że odda model statku zbudowanego własnoręcznie kościołowi, w którym się ożeni; wejście na latarnię morską w Świnoujściu – najwyższy ceglany budynek na świecie, bycie kadetem w Forcie Gerharda – XIX – wiecznej twierdzy pruskiej – doświadczenie musztry, złożenie przysięgi na chwałę twierdzy, przejście szkolenia w podziemnym mieście na wyspie Wolin ukończonego otrzymaniem kryptonimu  na wypadek działań wojskowych. Ponadto wędrówki po Parku Wieloryba w Rewalu w towarzystwie piratki, która opowiadała ze swadą o morskich potworach rodem z Bałtyku. Park Miniatur w Dziwnowie i przejażdżki mini kolejką, jak również podziwianie osiągnięć sportowych w Alei Gwiazd tamże.

Ważne punkty naszego wyjazdu to plażowanie, kąpiele słoneczne i morskie, zabawy na plaży, kupowanie pamiątek. W drodze powrotnej jeszcze zobaczenie Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Pod Poznaniem ogromny korek na autostradzie, a po drodze straszna ulewa. Kolejny wyjazd za nami. „Maminsynki i tatusiowe córeczki” trochę marudzące przy pierwszym śniadaniu, zamienione na „starszych braci i starsze siostry” pomagające tym najmłodszym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować po raz kolejny wspaniały wyjazd wakacyjny i wsparli nas finansowo. Szczególne podziękowania kierujemy do władz Gminy za udostępnienie autobusu na „tam i z powrotem”.

Beata Bor – dyrektor szkoły
Foto: Archiwum ZS Wonczyn

DSC03599 DSC03640 DSC03684 DSC03721