Powiatowy Przegląd Teatrów Amatorskich „Niepodległa” już w sobotę

IMG_20211029_094716

W najbliższy weekend w Pobiedziskach szykuje się wspaniała uczta teatralna. Chociaż z nazwy jest to Powiatowy Przegląd Teatrów Amatorskich „Niepodległa”, to jednak na scenie pojawią się zespoły z różnych stron kraju. Już dzisiaj zapraszamy. Początek w sobotę o godz. 14:30. Kontynuacja w niedzielę od godz. 11: 00.

Na scenie Pobiedziskiego Ośrodka Kultury zaprezentuje się Teatr KOD z Dębna. Ci, którzy biegają, wiedzą, że Dębno to miejsce, gdzie maraton organizuje się od roku 1966, czyli zdecydowanie najdłużej w Polsce. Jednak Dębno to również teatr amatorski. Powstał w roku 1994 w tamtejszym Dębnowskim Ośrodku Kultury. Pasjonaci Melpomeny z lubuskiego zorganizowali w październiku korowód z okazji 450-lecia ich miejscowości.

Do wizyty w Pobiedziskach szykuje się zielonogórski Teatr Zza Boru. Skąd to wiadomo ? Zapowiadają Powiatowy Przegląd Teatrów Amatorskich „Niepodległa” na swoim Facebooku.

Ponadto będziemy gościć Teatr Wojtka Kowalskiego z Częstochowy, dwukrotnego laureata FAMY. Zaprezentuje on monodram „3XTak/Rudnicki”, który powstał na bazie książek Janusza Rudnickiego („3xTak”, „Męka Kartoflana”, „Śmierć czeskiego psa”).

Co zaprezentują pobiedziscy miłośnicy teatru? Działający przy POK Teatr Aby wystawi spektakl Femina, czyli rzecz o kobiecie widzianej oczami innej … kobiety. Finałem będzie przedstawienie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Pobiedziskach „Niepodległa”.

Twórczości amatorów przyglądać będą się w charakterze jurorów: Violetta Dadej, założycielka Teatru Łata, Andrzej Lajborek, aktor od wielu dziesięcioleci związany z poznańskimi scenami i Jan Warenycia, reżyser słuchowiska radiowego „Jeziorany”.

Pomysłodawcą i realizatorem Powiatowego Przeglądu Teatrów Amatorskich „Niepodległa” jest Stowarzyszenie „Vena” Pobiedziska, które pozyskało na ten cel środki z konkursów grantowych rozpisanych przez Powiat Poznański oraz Urząd Miasta i Gminy Pobiedziska. Mecenasami Przeglądu są też Przedsiębiorcy z terenu gminy Pobiedziska, którym  DZIĘKUJEMY.

Powiatowy Przegląd Teatrów Amatorskich – Niepodległa organizowany jest po raz pierwszy. Powołując do życia tę imprezę chcieliśmy uaktywnić starszych amatorów teatru, dlatego zaprosiliśmy do udziału zespoły składające się z osób dorosłych . Pragniemy, by nasz Przegląd na stałe wpisał się w mapę wydarzeń teatralnych w Wielkopolsce i stał się miejscem wymiany doświadczeń, żywych dyskusji i przede wszystkim rozmów o teatrze – mówią organizatorzy

Zapraszamy. Wstęp wolny!