QUEST – ŚLADAMI LOKALNYCH PATRIOTÓW W POBIEDZISKACH

Quest Pobiedziska obrazek wyróżniający

Zapraszamy mieszkańców gminy Pobiedziska do udziału w Queście

ŚLADAMI LOKALNYCH PATRIOTÓW W POBIEDZISKACH

QUEST to edukacyjna gra terenowa, która łączy w sobie elementy zabawy, nauki oraz  poszukiwań skarbu.

Podstawą zabawy jest wędrówka trasą questu w terenie, wystarczy  darmowa aplikacja mobilna Questy – Wyprawy Odkrywców lub ulotka, która jest dostępna jako plik do pobrania ze strony internetowej questy.org.pl. Czytając wierszowane wskazówki, uczestnik podąża trasą questu i poznaje sekrety danego miejsca. Na końcu drogi na odkrywców czeka skrzynka ze „skarbem” – jest nim pamiątkowa pieczątka i Księga Questu. Odcisk pieczęci i wpis do Księgi potwierdzają przebycie trasy.

 TEMATYKA

W trakcie questowej wyprawy poznasz wielu lokalnych patriotów, którzy wykazali się odwagą podczas Powstania Wielkopolskiego oraz pierwszej i drugiej wojny światowej.

POCZĄTEK GRY

Wyprawa rozpoczyna się na rynku w Pobiedziskach (woj. wielkopolskie).

NA CZYM TO POLEGA?

  1. Pobierz bezpłatną aplikację Questy – Wyprawy Odkrywców na swój telefon i utwórz konto gracza.
  2. Trasę gry można przejść z kartą questu lub aplikacją mobilną Questy – Wyprawy Odkrywców.
  3. Twoim zadaniem jest uważne czytanie wskazówek i rozwiązywanie zagadek. Zebrane na trasie cyfry będą niezbędne do odkrycia hasła końcowego i otrzymania questowego skarbu. Pieczęć odbij na karcie wyprawy lub w Paszporcie Odkrywcy, a w Księdze Questu potwierdź swoje przejście, wpisując datę i nick/nazwę użytkownika z systemu QUESTY.org.pl.
  4. Na zdobywców questu z woj. wielkopolskiego czekają krajowe odznaki PTTK Questy – Wyprawy Odkrywców (questy.org.pl/odznaka) oraz regionalna ,,Wielkopolskie Questy- Odznaka Odkrywców Tajemnic” (www.regionwielkopolska.pl).

JAK DODAĆ QUEST DO UKOŃCZONYCH?

  1. Jeśli quest rozwiązałaś/eś wydrukowaną kartę wyprawy, dodaj go do grona ukończonych na stronie www.QUESTY.org.pl lub w aplikacji Questy – Wyprawy Odkrywców w zakładce Moje Konto, wybierając tytuł questu i hasło końcowe: liczba czterocyfrowa.
  2. Jeśli ukończyłaś/eś quest z aplikacją, jego pieczęć automatycznie pojawi się na Twoim koncie.

OPIEKUN

Urząd Miasta i Gminy w Pobiedziskach

Konsultacje merytoryczne: Anna Migdałek – prezes Towarzystwa Miłośników Pobiedzisk

LOKALNY KOORDYNATOR QUESTÓW   

Lokalna Grupa Działania „Trakt Piastów”

Łubowo 1, 62-260 Łubowo, www.lgdtraktpiastow.pl

TEKST I OPRACOWANIE QUESTU

Małgorzata Wojtusiak, Krzysztof Szustka – krajowy koordynator Questów – Wypraw Odkrywców, info@questy.org.pl, tel. 512 312 215