Sołecki Piknik dla życia w Węglewie

tlo_fb_szczepimy

Dożynki parafialne, Piknik Sołecki, zbiórka charytatywna i…  szczepienie przeciw Covid 19 to wszystko wydarzy się w niedzielę, 12 września w Węglewie.

O godz. 11 w kościele pod wezwaniem Katarzyny Aleksandryjskiej w Węglewie rozpoczną się Dożynki Parafialne. Jak mówi Hubert Cichosz, Sołtys Węglewa wieniec dożynkowy przygotuje mieszkanka tej miejscowości, Zofia Tomaszewska. Po mszy o godz.12:00 rozpocznie się natomiast Piknik Sołectwa Węglewo. Potrwa on do godziny 18:00.

– Jeśli pogoda pozwoli na boisku przy szkole stanie dmuchany zamek, będą alpaki, konie, będzie możliwość przejażdżki  na quadzie – opowiada Sołtys Cichosz. Największą atrakcją będzie jednak drabina strażacka. Samochodem z drabiną przyjadą strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Poznaniu. Pod ich czujnym okiem będzie też budowana konstrukcja ze skrzynek, a następnie odbędzie się konkurs wspinaczkowy.  Zapowiada się zabawa na sto dwa.

Zbadaj się i zaszczep!

Głównym celem Pikniku jest jednak zbiórka pieniędzy na leczenie Olgi Miśkiewicz, dziewczynki, która potrzebuje terapii genowej. Uczestnicy Pikniku będą mogli się też przekonać, jaki jest ich stan zdrowia. A służyć temu mają bezpłatne badania EKG dla osób, które w tym dniu przyjmą szczepionkę przeciw Covid 19. Jak wyjaśniają lekarze EKG, elektrokardiografia, to nieinwazyjne badanie wykorzystywane w celu diagnozowania chorób mięśnia sercowego na podstawie jego czynności bioelektrycznej. W badaniu EKG, dzięki elektrodom umieszczonym na skórze w określonych miejscach, impulsy elektryczne związane z pracą serca są rejestrowane i prezentowane w postaci wydruku papierowego.

Od godz.12 do godz. 17 będzie też można zaszczepić się przeciw Covid 19. Przypomnijmy, że w gminie Pobiedziska w pełni zaszczepionych jest już 57,4 procent, a po pierwszej dawce jest 59,7 Daje to 52 miejsce w krajowym rankingu gmin. Oczywiście nie dla rankingu się szczepimy, ale po to, by w razie nadejścia kolejnej fali pandemii nasze organizmy potrafiły się oprzeć wirusowi.