Specjalistyczny sprzęt dla strażaków ochotników

logo-ministerstwo-sprawiedliwosci-fundusz-sprawiedliwosci

Jednostki OSP z Gminy Pobiedziska otrzymały nowy sprzęt ratowniczy, który został zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Całkowita wartość zakupionego sprzętu wyniosła 34.868,44 zł w tym 34.519,76 zł z pozyskanego dofinansowania  i 1% 348,68 zł wkładu własnego. Dysponentem Funduszu jest Minister Sprawiedliwości, a oficjalnego przekazania zakupionych rzeczy dokonali Poseł Bartłomiej Wróblewski, Burmistrz Ireneusz Antkowiak oraz Komendant Miejski PSP w Poznaniu-bryg. Jacek Michalak.

Tym sposobem OSP  w Pobiedziskach, Biskupicach, Węglewie i Kociałkowej Górce wzbogaciły się o defibrylatory, OSP w Latalicach o detektor wielogazowy i bosak teleskopowy, latarki akumulatorowe  otrzymały Pobiedziska i Biskupice, natomiast wybijak do szyb i osłona poduszki na kierownicę  trafiły do  Biskupic.

W uroczystym przekazaniu sprzętu  wzięli udział: Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Pobiedziska Józef Czerniawski, jego zastępcy Barbara Widelicka i Mikołaj Witaszyk,  Zastępca dowódcy JRG nr 3 w Poznaniu- kpt Rafał Kominowski, Komendant Oddziału Miejsko Gminnego Związku OSP RP w Pobiedziskach-Krzysztof Słupski oraz strażacy z jednostek  OSP w Pobiedziskach, Biskupicach, Węglewie, Kociałkowej Górce i Latalic.