Szkolenia dla rolników

Zapraszamy na szkolenia w zakresie:

  •  obowiązków wynikających z dyrektywy azotanowej Przedstawiciele Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska oraz Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przeprowadzą szkolenie dotyczące przestrzegania okresów, dawek i sposobów nawożenia oraz właściwego magazynowania nawozów naturalnych, pasz soczystych oraz postępowania z odciekami. Bezpłatne szkolenie odbędzie się w dniu 01.02.2019 r. (piątek) o godz. 10.00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Pobiedziskach.
  • zasad bioasekuracji
    W związku z ryzykiem wystąpienia afrykańskiego pomoru świń Powiatowy Lekarz Weterynarii przeprowadzi szkolenie dla producentów trzody chlewnej z zasad bioasekuracji w gospodarstwach. Spotkanie odbędzie się w dniu 12.02.2019 r. (wtorek) o godz. 11.00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Pobiedziskach.
  • stosowania środków ochrony roślin
    Przypominamy, iż osoby wykonujące zabiegi ochrony roślin w rolnictwie lub w leśnictwie powinny mieć ukończony stosowny kurs. Szkolenia uprawniające do nabywania oraz stosowania środków ochrony roślin zachowują ważność przez 5 lat. W dniu 14.02.2019 r. (czwartek) o godz. 10.00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Pobiedziskach odbędzie się szkolenie dotyczące stosowania środków ochrony roślin. W celu zapisania się na ww. szkolenie prosimy o kontakt pod nr tel. 61 89 77 177.