Tunel, który wiele zmieni

_WW_2331m

Radni na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w środę 6 lipca przegłosowali jednogłośnie zmiany w budżecie gminy Pobiedziska. Sesja i tak pilne głosowanie związane były z podpisaniem w piątek 1 lipca w Warszawie listu intencyjnego, w którym PKP PLK zobowiązuje się przekazać gminie Pobiedziska kwotę 3.000.000 zł na budowę tunelu dla ruchu kołowego pod linią kolejową w rejonie ul. Poznańskiej. Na spotkaniu w siedzibie PKP PLK byli obecni Burmistrz Dorota Nowacka, zastępca Burmistrza Zbigniew Zastrożny oraz Poseł na Sejm RP Bartłomiej Wróblewski, którego działania bardzo pomogły w ostatecznym porozumieniu i deklaracji przekazania tak dużych środków na budowę tunelu.
Wymogiem stawianym przez PKP PLK jest rozpoczęcie prac w styczniu 2017 i ich ukończenie w maju 2017. W związku z tym w najbliższych dniach ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie tej inwestycji.

W ramach prowadzonych prac rozbudowany zostanie węzeł drogowy o dwa skrzyżowania z ruchem okrężnym ( tzw. ronda ) oraz zmieniony przebieg DK 5 w rejonie Skansenu Miniatur.

Podjęte działania spowodują rozwiązanie długoletnich problemów związanych z bezpiecznym przejazdem przez linie kolejową Poznań-Skandawa.

_WW_2350m 02 - Plan sytuacyjny-page-001