UDANY START POBIEDZISKICH JUDOCZEK

judo
Reprezentantki Judo Smecz Pobiedziska wywalczyły miejsca w gronie dziesięciu najlepszych zawodniczek Wielkopolskiego Międzynarodowego Turnieju Judo.To było wielkie sportowe święto. W hali widowiskowo-sportowej w Suchym Lesie pojawiło się sześć tatami, 650 zawodniczek i zawodników, ogrom kibiców i oczywiście sędziowie potrzebni do rozegrania tak dużej liczby walk.
Natalia Konieczka wywalczyła trzecie miejsce, a Hanna Wróblewska dziewiąte miejsce w swoich kategoriach wagowych. Hanna Wróblewska walczyła w wadze do 57 kg, a Natalia Konieczko w wadze do 48 kg.
Jak mówi Bartosz Mietliński trener Judo Smecz Pobiedziska Natalia Konieczka tylko minimalnie przegrała walkę o wejście do finału. Wyniki, jakie zawodniczki uzyskały, pozwalają z nadzieją spoglądać na najbliższy sezon.Już niebawem, na początku kwietnia judoczkom przyjdzie stoczyć bój o prawo startu w Olimpiadzie Młodzieży. Na te zawody pojadą najprawdopodobniej trzy reprezentantki Judo Smecz Pobiedziska.
Natomiast w Turnieju „Pierwszego kroku” organizowanym przez MKS Juvenia Wrocław udział wezmą dzieci, które treningi zaczęły dopiero kilka miesięcy temu.Kolejne dwie ważne imprezy, w jakich pokażą się pobiedziscy sportowcy, uczennice i uczniowie kl. 4-8, to Mistrzostwa Wielkopolski oraz czerwcowy Turniej „Mała Europa” w Nowej Soli. W tych nieoficjalnych Mistrzostwach Europy start zapowiadają zespoły z kilkunastu krajów Starego Kontynentu.