Wypoczynek w lasach i nad wodami gminy Pobiedziska

pomost-BIEZDR (13)-min

25 jezior, 250 oczek wodnych, 2 rzeki, trzy parki krajobrazowe i 53 pomniki przyrody. Słowem wymarzone miejsce do odpoczynku. Ale gdzie ono jest? Bliżej niż się może wydawać. To przecież gmina Pobiedziska.

Każdy, kto ma wolną chwilę, chce udać się na wypoczynek, a lubi przyrodę, powinien zawitać do gminy Pobiedziska. Walory przyrodnicze tego terenu to ledwie początek. W gminie można zwiedzać takie obiekty jak:

– Skansen Miniatur,

– Gród Pobiedziska.

Ponieważ sąsiadują ze sobą, a znajdują się przy drodze wojewódzkiej Poznań – Gniezno, łatwo do nich trafić. Skansen Miniatur, mimo pandemii ma turystom do zaoferowania nowości. Są to makiety nowych obiektów. Ponadto w Skansenie pojawiły się tabliczki z opisami makiet. Wkrótce też turyści będą mogli skorzystać z audio przewodników. Zwiedzający wysłuchają informacji o wielkopolskich zabytkach nie tylko w języku polskim, ale także kilku innych w tym niemieckim i angielskim. Do nowego sezonu turystycznego przygotowywał się starannie również Gród Pobiedziska.

Na narty nad jezioro

Osoby, które nie wyobrażają sobie pobytu nad jeziorem bez kąpieli, mogą skorzystać ze strzeżonej plaży nad Jeziorem Biezdruchowo. Są tam dwie wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz nowy pomost. Na uwagę zasługuje wyciąg nart wodnych. W sąsiedztwie plaży są parkingi samochodowe.

Pod namiot

Między Tucznem a Stęszewkiem znajduje się natomiast EkoPlaża. odległość między Poznaniem a Eko-Plażą to ok. 25 km. Dojechaćc tam można przez Kobylnicę, Wierzonkę, Karłowice i Tuczno. Do Tuczna można dojechać autobusem linii nr. 323 (rozkład jazdy), który odjeżdża z Dworca Śródka. Autobus kursuje kilka razy dziennie. Z Pobiedzisk można dojechać na Eko-Plażę autobusem linii 472. Wypoczynek  pewny. Więcej informacji http://www.eko-plaza.pl/

Kolejnym miejsce, gdzie można zajrzeć z namiotem jest Stanica Leśna Wronczyn. Obiekt znajduje się na skraju Puszczy Zielonka, nad jeziorem Wroczyńskie Wielkie. Szczegółowe informacje: http://www.stanica-wronczyn.pl/

Na koń

Na terenie gminy działa wiele ośrodków jazdy konnej. Kto chce się nauczyć jazdy na koniu, albo chciałyby doskonalić w tej umiejętności będzie mile widziany? Więcej informacji http://www.pobiedziska.pl/turysci/rekreacja/jazda-konna/.

Agroturystyka wita

Ponadto są ośrodki wypoczynkowe i gospodarstwa agroturystyczne. Ich adresy oraz telefony wraz z adresami e-mailowymi znaleźć można na stronie www.pobiedziska.pl

Do Pobiedzisk można dojechać samochodem bądź pociągiem, ale przyjemniej będzie rowerem. Aktualnie lasami i polami gminy Pobiedziska przebiega około 150 kilometrów oznakowanych tras rowerowych. Jak z nich skorzystać, skąd, dokąd prowadzą –przeczytać można: http://www.pobiedziska.pl/turysci/trasy-turystyczne/szlaki-rowerowe/ . Do tego można dodać 17 kilometrów ścieżek do Nordic Walking wytyczonych w bezpośrednim sąsiedztwie Pobiedzisk i Promna.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ