Stęszewko zachwyciło uczestników Korony Polski NW

NW-STESZEWKO-grupatrasa

– Rewelacyjny teren. Znakomita organizacja – oto co mówili uczestnicy sobotnich zawodów Nordic Walking Korona Polski o zawodach w Stęszewku, w gminie Pobiedziska.

W dziesiątym etapie cyklu NW Korona Polski wystartowało ponad dwieście osób. Przyjechali z różnych stron Wielkopolski: Konina, Piły, Suchego Lasu, Plewisk… Stęszewko przywitało gości znakomitą pogodą i lasem mieniącym się różnymi odcieniami żółci i czerwieni. I właśnie natura zrobiła na uczestnikach imprezy ogromne wrażenie. Na starcie pojawili się zawodnicy i zawodniczki, mający duże doświadczenie NW. – Idealna nawierzchnia, do nordic walking, czyli nieutwardzone dukty leśne. Do tego znakomita pogoda – mówi Wioleta Wanat z Konina, zawodniczka z 10-letnim stażem w NW. A Joanna Napierała dodała:” znakomite oznakowanie trasy. Marsz z kijami chwali sobie też Sławomir Marek. – Żona mnie namówiła. Jeżdżę na rolkach, na rowerze . A żona kupiła kijki i zabrała mnie na trening. Poszedłem raz, drugi i chodzę. Zimą przyjemnie jest pochodzić – mówi. – Skończyłem siedemdziesiąt lat. Trenuje marsz z kijami od lat sześciu. Miałem kłopoty z kręgosłupem. Dzięki regularnemu treningowi z kijkami nie mam żadnych dolegliwości. W czasie treningu robię przysiady, zakroki pompki, po drodze muszą być elementy urozmaicające – opowiada Stanisław Zawisła z Plewisk. „Pali się, wali, a ja idę to” – hasło jakie można było przeczytać na koszulkach zawodniczek z UKS Gimnazjon Suchy Las. Inne ciekawe zawołanie wypisane na dresach: ”Bez kija nie podchodź!”. Wśród startujących nie brakowało mieszkańców gminy Pobiedziska. Na trasę NW ruszył między innymi Edward Gołębiewski. W biegu natomiast, bo i takowy rozegrano, uczestniczyła Agnieszka Zywert. Frekwencja dopisała. Na starcie stanęło około dwustu zawodników. Najliczniejsza była grupa wiekowa 40 plus. – Trasę można było też przejść w trybie online. Wysłać dowód przejścia. W poprzedniej edycji zrobiło tak blisko 25 procent uczestników – opowiada Aleksandra Latos dyrektor zawodów NW Korona Polski Pobiedziska. Przed startem był czas na wspólną rozgrzewkę, a sędzia zawodów sprawdzał, czy uczestniczący w marszu mają właściwe kije. Organizatorami tej udanej imprezy byli: Nordic Walking Polska i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach.

Sponsorom: TIP-TOPOL sp. z o.o., Hotel Restauracja Alexandra oraz Cukiernia J. Grzeczka w imieniu uczestników serdecznie dziękujemy.

fot.R.Domżał