ZAPRASZAMY NA OBCHODY URODZIN ANTONIEGO PALLUTHA

279456071_5920432257983666_6779321505610834738_n
W środę, 11 maja przypadła rocznica urodzin Antoniego Pallutha. To genialny mieszkaniec Pobiedzisk, inżynier, pasjonat krótkofalarstwa, człowiek, który przyczynił się do złamania szyfru Enigmy.
Z tej okazji w piątek, 13 maja, o godz. 18:00 w Pobiedziskim Ośrodku Kultury odbędzie się „Wieczór autorski” Beaty Majchrowskiej, autorki książki „Więcej niż Enigma. Historia Antoniego Pallutha”. Zapraszamy.
W sobotę natomiast z pobiedziskiego Rynku wystartuje gra miejska „Ludzie stąd. Pobiedziska cena wolności”. Początek godz.10:00. Można jeszcze zgłosić udział swojego trzyosobowego zespołu w tym wydarzeniu. Wystarczy przysłać zgłoszenie na adres: promocja@pobiedziska.pl.
Antoni Palluth staje się coraz bardziej znany. Jest jedną z tych postaci, których losy przypomina między inny poznańskie Centrum Szyfrów Enigma. Urodzony w Pobiedziskach Palluth uczestniczył w powstaniu wielkopolskim, wojnie polsko-bolszewickiej i II wojnie światowej. Nie tylko walczył o niepodległość. W czasie studiów był wolontariuszem. Pomagał organizować kolonie dla dzieci z polskich rodzin, mieszkających na terenach niewłączonych w obszar nowego państwa polskiego. Po studiach otrzymał propozycję zatrudnienia w Sekcji Szyfrów II Oddziału Sztabu Głównego Wojska Polskiego. Przyjął ją. Założył też firmę produkującą sprzęt telekomunikacyjny.
Jego życie to znakomity materiał na film sensacyjny. Zainteresowanych odsyłamy do książki „Więcej niż Enigma. Historia Antoniego Pallutha” i zapraszamy na Wieczór autorski oraz grę miejską „Ludzie stąd. Pobiedziska cena wolności”.