Zawodniczki KJ Ranczo Kołata na podium

IMG_8564

Na przełomie sierpnia i września pięć medali Mistrzostw Polski,  Pucharu Polski i Mistrzostw Wielkopolski zdobyły zawodniczki KJ Ranczo Kołata.

W Jakubowicach srebrny medal Pucharu Polski w grupie D-bis wywalczyła Aleksandra Kępka. Na tych samych zawodach,  startując w Drużynowych Mistrzostwach Polski,  reprezentacja w  skład której wchodziła zawodniczka KJ Ranczo Kołata – Zofia Kamińska wywalczyła brązowy medal. W bardzo licznie obsadzonych kategoriach wysoko uplasowały się też dwie inne zawodniczki: najmłodsza Lena Janaszczyk zajęła 13 miejsce w grupie A1, a ósme Marianna Kultys w kategorii dzieci na dużych koniach.

W dniach 1-3 września w Bogusławicach rozgrywane były Mistrzostwa Polski Młodzików na Kucach w WKKW, podczas których Zofia Kamińska na kucu Pasjonata Amigo zdobyła brązowy medal.

Tydzień później w Racocie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski. W kategorii Kucy mistrzynią Wielkopolski została Zofia Kamińska, a tytuł II wicemistrzyni wywalczyła Lena Janaszczyk. Tuż poza podium,  na 4 miejscu uplasowała się Marianna Kultys w kategorii dzieci na dużych koniach.

Gratulujemy! Gmina Pobiedziska od wielu lat wspiera szkolenie zawodniczek klubu.

FOT: Sylwia Kamińska

 IMG_7944IMG_8257IMG_8378IMG_8511