ZIELONY PUNKT KONTROLNY ZAPRASZA WE WRZEŚNIU

ZPK-wrzesien-IMG_0554
Gmina Pobiedziska wraz ze Stowarzyszeniem Woda Góry Las zaprasza wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu do udziału we wrześniowej edycji gry “Zielony Punkt Kontrolny w Gminie Pobiedziska”.
Impreza odbędzie się 3 września b.r. o 11:00 na miejscu piknikowym w Jeziercach –
Imprezy na orientację to rozwijająca zabawa, a jednocześnie aktywność fizyczna dla osób w każdym wieku. Polega ona na odnalezieniu za pomocą szczegółowej mapy do imprez na orientację drewnianych słupków umiejscowionych poza utartymi ścieżkami. Posiadają one charakterystyczne biało-pomarańczowe znaczniki i “dziurkacze” do potwierdzenia obecności na punkcie.
Projekt został zrealizowany we współpracy z Nadleśnictwem Czerniejewo w Parku Krajobrazowym Promno ze względu na ciekawą mikrorzeźbę terenu oraz walory turystyczno-przyrodnicze. Obejmuje 18 punktów kontrolnych rozłożonych na 3 km² i zebranych w 6 tras o długości od 2 do 10 km.
Organizacja imprezy finansowana jest ze środków Gminy Pobiedziska, zaś budowę infrastruktury Zielonego Punktu kontrolnego sfinansował Powiat Poznański.
Udział w imprezie jest bezpłatny, każdy uczestnik otrzyma mapę, medal za przejście trasy i posiłek, limit uczestników to 75 osób – decyduje kolejność zgłoszeń. Link do zapisów –
Aby skorzystać z projektu:
1. Zapoznaj się z regulaminem, który znajduje się poniżej.
2. Pobierz mapę w formacie A4 zapisaną w postaci pliku pdf. Mapę wydrukuj (format A4) i zabierz ze sobą w teren (skala jest podana na każdej mapie. 1:10 000 oznacza, że 1 cm na mapie to 100 metrów w terenie).
3. Dostępne są 4 rodzaje tras:
• Jedna Rodzinna (2,4 km),
• Trzy Krótkie (3-4 km),
• Dwie Średnie (4-5 km),
• Trzy Długie (7-9 km),
• oraz mapa zawierająca same punkty kontrolne do ułożenia trasy samodzielnie.
4. Ubierz się w długie spodnie aby uniknąć zadrapań podczas przemieszczania się z dala od ścieżek. Zabierz kompas, najlepiej sportowy, ewentualnie turystyczny. Kompas w telefonie też zadziała, choć nie jest wygodny w ciągłym użytkowaniu.
5. Udaj się na początek trasy – miejsce postoju pojazdów w Jeziercach (52°26’3.732″N 17°22’26.306″E, zapis dziesiętny 52.434370, 17.373974, link do Google Maps https://goo.gl/maps/WXi5NRJWfjFha15R8)
6. Ruszaj na trasę w poszukiwaniu punktów kontrolnych.
7. Obecność na punkcie kontrolnym potwierdź poprzez perforowanie (odbicie) odpowiedniej kratki, znajdującej się w bocznej części mapy.
8. Pamiętaj o tym, by szanować przyrodę.
9. Nie zostawiaj po sobie śmieci w lesie.
ZAPRASZAMY! POWODZENIA!
ZPK-wrzesien-IMG_0554