Zimowy Turniej Tenisa Stołowego

i-750x460

18 lutego 2017 roku w Węglewie odbył się Zimowy Turniej Tenisa Stołowego organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Sołectwo Węglewo. W turnieju wzięło udział 20 zawodników, którzy toczyli rywalizację w dwóch odrębnych kategoriach wiekowych.  Pierwsza z nich dedykowana była uczniom szkół podstawowych. W rozegranym systemem pucharowym turnieju najlepsza okazała się Klaudia Sady, która w finale pokonała Kacpra Saukensa. Trzecie miejsce na podium wywalczył Bartosz Dębiński.   Zmagania w kategorii Open rozpoczęły się od rozgrywek w czterech grupach , w których zawodnicy rywalizowali w systemie każdy z każdym. Dwóch najlepszych zawodników z poszczególnych grup uzyskało awans do ćwierćfinałów.  Poziom rozgrywanych spotkań, szczególnie tych w fazie pucharowej stał na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie, pierwsze miejsce zajął Mateusz Giełdon, który w 5-setowym meczu finałowym pokonał Adriana Godka. W meczu o trzecie miejsce Jakub Filipiak wygrał 3-1 z Grzegorzem Koszuta.  Wszyscy zawodnicy, którzy zajęli 4 czołowe lokaty w kategorii open na co dzień regularnie trenują razem tworząc Towarzystwo Tenisa Stołowego Bujerzbi.