Droga do Iwna pięknieje w oczach

roboty-Iwno38-min

Droga do Iwna jest remontowana. Pierwszy etap modernizacji drogi powiatowej Pobiedziska – Iwno dobiega końca. Dzisiaj pracownicy firmy, która wybudowała ścieżkę rowerową, wyrównywali nasypy.

– To roboty wykończeniowe, kosmetyczne – wyjaśniali pracujący. Po deszczu woda ściekała ze ścieżki na nasyp. W niektórych miejscach został on rozmyty.

W samej Kociałkowej Górce naklejano jeszcze na barierki oddzielające chodnik oraz ścieżkę rowerową od jezdni odblaskowe folie.

O tym, że jest to bardzo trafiona inwestycja, świadczy widok na ścieżce i rowerzystów, i osób maszerujących z kijkami.

 

W kolejnym etapie modernizacji wybudowany zostanie odcinek ścieżki rowerowej z Kociałkowej Górki do węzła S11. Będzie ona miała nawierzchnię z masy bitumicznej. Wykonawca wymieni też nawierzchnię na tym fragmencie drogi i poszerzy jezdnię do 6 metrów.  W samej miejscowości Kociałkowa Górka wykonana zostanie kanalizacja deszczowa, a następnie wzmacniana będzie i poszerzana do 6 metrów jezdnia. Podobne działania, czyli wzmacnianie i poszerzanie jezdni będzie miało miejsce między Kociałkową Górką a przepustem w lesie.

 

Kierujących pojazdami przestrzegamy. Na odcinkach drogi, które nie zostały odnowione jest kilka głębokich dziur.  Można poważnie uszkodzić auto. Warto zatem ograniczyć prędkość.

 

Całość prac ma się zakończyć w październiku 2020 r.

 

NA ZDJĘCIU:

po lewej stronie – dwa samochody w kolorze pomarańczowym, obydwa należą do firmy budującej drogę. Po prawej stronie – trzej mężczyźni w żółtych, odblaskowych kamizelkach wyrównują nasyp znajdujący się między ścieżką rowerową a jezdnią

 

 

 

CZYTAJ też: http://www.pobiedziska.pl/iwna-nawet-rowerem/