Utrudnienia na drodze Poznań – Pobiedziska

5d47f5595d4d5_p

Utrudnienia na drodze Poznań – Pobiedziska pojawią się od piątku, 11 października. Już dzisiaj, w środę kierowcy mogą zobaczyć w Biskupicach i Pobiedziskach pracowników w odblaskowych kamizelkach. Wszyscy poruszający się trasą Poznań – Pobiedziska proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności.

 – Utrudnienia na drodze Pobiedziska – Poznań pojawią się najpewniej od piątku, 11 października – mówi pani Malwina Korzeniewska-Michalak, rzeczniczka prasowa Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Droga będzie remontowana między Biskupicami a Promnem-Stacją oraz na skrzyżowaniu w Pobiedziskach, na wysokości Pobiedzisk Letniska, czyli w obrębie ulic Fabryczna – Gajowa.

W czasie robót ruch będzie się odbywał jednym pasem jezdni. Kierować nim ma sygnalizacja świetlna.

Wymiana nawierzchni na skrzyżowaniu Fabrycznej i Gajowej wykonana zostanie w dwóch etapach. Z tego powodu początkowo nie będzie zjazdu z drogi wojewódzkiej 194 w kierunku południowej części Pobiedzisk Letniska.

Udający się do południowej części osiedla Pobiedziska Letniska winni dojechać do ronda Pallutha, przejechać pod linią kolejową i na rondzie Niepodległości skręcić w prawo w ul. Poznańską, czyli w kierunku Pobiedzisk – Letniska.

W drugim etapie utrudniony będzie dojazd do posesji przy ul. Gajowej, czyli w północnej części osiedla Pobiedziska Letnisko.

Dzisiaj, w środę przedstawiciel gnieźnieńskiego oddziału WZDW spotka z kierownikiem budowy reprezentującym spółkę Kowalski Budownictwo. Celem jest lustracja odcinków, na których wymieniona zostanie nawierzchnia.

Na czas objazdów wykonawca ustawi odpowiednie oznakowanie.

 

Rozpoczynające się prace nie będą jedynymi robotami drogowymi na terenie gminy Pobiedziska. Przypomnijmy, że trwa modernizacja drogi powiatowej Pobiedziska – Iwno.

O wcześniejszych remontach CZYTAJ:

http://www.pobiedziska.pl/remont-drogi-194/

http://www.pobiedziska.pl/modernizacja-drogi-pobiedziska-kostrzyn/