Kowalskie będzie miało jezdnię z nową nawierzchnią

KOWALSKIE (1)-min

Rozpoczął się remont drogi powiatowej w miejscowości Kowalskie, w gminie Pobiedziska.

 

Prace w miejscowości Kowalskie potrwają około dwóch tygodni. Wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni. Drogowcy dostosują wysokość studzienek do poziomu drogi, utwardzą pobocze, a także ułożą fragment chodnika.

– Jest to jeden tych remontów, które ujęte zostały w budżecie powiatu poznańskiego an rok 2020 i sfinansowany zostanie przez powiat poznański – mówi Michał Podsada, radny powiatowy.

 

W czasie remontu przejazd drogą może być nieco utrudniony. Kierowcy proszeni są o stosowanie się do wskazań pracownika, który będzie kierował ruchem.

 

Przypomnijmy, że w tym roku kontynuowany będzie remont drogi powiatowej Pobiedziska – węzeł S5 na odcinku od Kociałkowej Górki do węzła S5.

W ramach tej modernizacji wybudowany zostanie ciąg dalszy ścieżki rowerowej z masy bitumicznej, wzmocniona i poszerzona do 6 metrów jezdnia, wybudowana kanalizacja deszczowa.

Przebudowa tej drogi została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. W gminie Pobiedziska remontowane będą ponadto drogi następujące drogi powiatowe:

  • Pobiedziska – Rybitwy,
  • Tuczno – Karłowice,
  • Biskupice – Jankowo.

Rada Powiatu Poznańskiego zadecydowała, że remonty wykonane zostaną do końca czerwca tego roku.

 

Czytaj też: http://www.pobiedziska.pl/budzet-powiatu-poznanskiego-uchwalony/

 http://www.pobiedziska.pl/droga-iwna-pieknieje-oczach/