Nordic Walking

Dla miłośników Nordic Walking tworzymy sieć tras przebiegających przez najciekawsze tereny Parku Krajobrazowego Promno leżącego w gminie Pobiedziska. Odbywając leśne wędrówki zobaczyć można nie tylko najcenniejsze bogactwa przyrody nieożywionej, ale również można spotkać licznych czworonożnych mieszkańców Parku Promno.  Malownicza roślinność odbijająca się w tafli pięknego jeziora, urokliwe mokradła ukryte pośród leśnej gęstwiny, obcowanie z przyrodą tak blisko, jak nigdy dotąd – to niesamowite przeżycia czekające na piechurów przemierzających leśne dukty. Zapraszamy do zwiedzania polodowcowego krajobrazu morenowego i lasów o bardzo bogatym i zróżnicowanym podszyciu, pośród których skrywa się aż 25 jezior i 250 oczek wodnych.

Zapraszamy na pobiedziskie szlaki!

POBIERZ ULOTKĘ INFORMACYJNĄ Z MAPĄ SZLAKÓW

SZLAK POBIEDZISKA-KAPALICA
START-META: Targowisko miejskie nad Jeziorem Małym w Pobiedziskach
Szlak prowadzi nas od zabytkowej miejskiej zabudowy Pobiedzisk poprzez otulinę Parku Krajobrazowego Promno, aż do jego serca, gdzie podziwiać można urokliwy Rezerwat Przyrody Jezioro Drążynek.
Podział szlaku na kilka pętli umożliwia wybór trasy o dowolnej długości i konfiguracji.
DŁUGOŚĆ: ok. 10km (największa pętla)

SZLAK BRZOSTEK-DRĄŻYNEK
START-META: Parking samochodowy przy jeziorze Brzostek
Najkrótsza z pętli tego szlaku prowadzi linią brzegową wokół jeziora Brzostek. Wydłużenie wędrówki do najdłuższej pętli pozwala dotrzeć
do Rezerwatu Przyrody Jezioro Drążynek oraz przejść na szlak Pobiedziska-Kapalica.
DŁUGOŚĆ: ok. 4,3km (największa pętla)

SZLAK REZERWAT DĘBINIEC
START-META: Stacja PKP w miejscowości Promno-Stacja
Najkrótszy ze szlaków wiedzie wokół Rezerwatu Przyrody Jezioro Dębiniec, przy którym można podziwiać okazały głaz narzutowy.
DŁUGOŚĆ: ok. 2,8km